İç Dekorasyon İpuçları

İç dekorasyon ipuçları
İç dekorasyon ipuçları
service

İç dekorasyon söz konusu olduğunda “Şeytan ayrıntılarda gizli” sözü daha fazla önem kazanıyor. Dengeli ve çekici mekanlar yaratmanın anahtarı, dekorasyonun ince nüanslarına dikkat etmekten geçiyor. Etkili iç dekorasyon ipuçları ile siz de evinizi kolaylıkla dekore edebilirsiniz.

İç Dekorasyon İpuçları ile Etkili Dekorasyon Nasıl Yapılır?

Herhangi bir odanın genel görünümünde büyük bir fark yaratmaya yardımcı olabilecek dekorasyon fikirleri ile etkileyici dokunuşlar oluşturabilirsiniz.

Desenlerle oynayın  

Bir odada tek bir desene bağlı kalmanıza gerek yok. İki veya üç baskıyı çok fazla çaba harcamadan uyumlu bir şekilde bir arada kullanabilirsiniz ancak desenlerin renk ve şekil uyumlarına dikkat etmeniz gerekiyor. Örneğin; büyük desenler genellikle etrafında büyük beyaz boşluklar bulunan öğeler ile uyum sağlıyor.

İç mekanınızda bitkilerin etkisini kullanın

İster boş bir köşeyi veya masayı doldurmak isteyin, iç mekan bitkileri herhangi bir odaya derinlik ve karakter katar. Bitkiler, bazı odalara çok ihtiyaç duyulan rengi ekleyebilir veya endüstriyel tarzdaki bir alana tazelik dokunuşu getirebilir. Bitkileri oluşturmak istediğiniz görünüme göre toprak saksılara, fincanlara veya teraryumlara yerleştirebilirsiniz.

Odaya biraz ruh katın

Gerçekten benzersiz bir görünüm yaratmak için sevdiğiniz öğeleri sergileyin. Fotoğraflar, en sevdiğiniz hediyelik eşyalar, eski yadigâr eşyalar vb. unsurlar olmadan her oda eksik hissedilecektir. Bunlar odayı ilginç gösterecek ve kişiliğinizin bir uzantısı olan bir alan sağlayacaktır.

Negatif alana odaklanın

Bir odaya çok fazla öğe yerleştirmek görsel kaos yaratma eğilimindedir. Boş alan, odadaki odak noktalarının tanımlanmasına yardımcı olur. Dekorasyon parçalarınızın öne çıkması için onlara nefes alabilecekleri boş alanlar oluşturmanız gerekiyor. Bu, parçalarınızın her birinin kendi başına dikkat çekmesini sağlayacaktır.

Ek not

Dekorasyon yaparken her yaptığınız değişiklikten veya yeni dekorasyon öğesi ekledikten sonra mutlaka biraz mola verip oluşturduğunuz dekorasyonu incelemelisiniz. Özellikle iç dekorasyon söz konusu olduğunda, büyük resmi gözden kaçırabilirsiniz.

İç Dekorasyon İpuçları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Başkatip ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin