Yeniler

Kültür&Sanat

Başkan Soyer: Demokrasinin, barışın ve zaferin iki yüzüncü yılını birlikte selamlayalım

Tarihin en görkemli 9 Eylül kutlamasına Kemal Kılıçdaroğlu da katılacak   Kentin kurtuluşunu ve Milli Mücadele’nin kesin zaferini müjdeleyen 9 Eylül 1922’nin İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 100.

Kültür&Sanat

Yıldızlar Geçidiyle Türkiye MotoFest’ten yeni rekor

5 günde 10 büyük konseri 260 bin kişinin üzerinde kişi izledi   Türkiye’nin en büyük entegre gençlik ve spor festivali Türkiye MotoFEST,  Bitci MXGP TÜRKİYE ile aynı zamanda yapıldı.

Kültür&Sanat

Ayşe Övür’den gizemli bir roman

Ayşe Övür, “Zamanın Kapıları” adlı yeni eserinde bizi İstanbul’un gizemli sokaklarına, serüvenli efsanelerine ve iş dünyasının merkezi sayılan plazalara götürüyor.

Kültür&Sanat

İBB Şehir Tiyatroları Kıbrıs Turnesinde Lefkoşa Seyircisiyle Buluştu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları, 18.

Kültür&Sanat

İzmir Semalarında Büyük Zafere Görkemli Kutlama Airshow’da

İzmir’in Kurtuluş Günü etkinlikleri kapsamında 9-10 Eylül tarihlerinde Gündoğdu Meydanında gerçekleşecek İzmir Airshow muhteşem havacılık gösterilerine sahne olacak.

Kültür&Sanat

Soyer: Atatürk’ün yüzündeki kıvılcımdan çok şey öğreniyoruz

“İşgalden Kurtuluşa” fotoğraf sergisi açıldı   İzmir’in kurutuşunun 100’üncü yıl coşkusunu sanatla tüm kente yayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Atatürk fotoğrafları koleksiyoneri Hanri Benazus'un arşivinden derlenen “İşgal’den Kurtuluşa Sergisi”ni açtı.

Kültür&Sanat

Çağdaş Minyatür Sanatının En Güzel Eserleri Üsküdar’da Sergileniyor

DÖNGÜ MİNYATÜR SERGİSİ ÜSKÜDAR NEVMEKAN SAHİL’DE AÇILDI SERGİDE 19 SANATÇININ 67 ESERİ YER ALIYOR   Küratörlüğünü Gülşah Pestil ve Meyçem Ezengin’in yaptığı ve 19 sanatçının eserlerinin yer aldığı ‘’Döngü Minyatür Sergisi’’ Üsküdar Nevmekan Sahil Galeri’de açıldı.

Kültür&Sanat

Netflix Türkiye’den Yazarların Kreatif Becerilerini Global Ölçekte Geliştirecek Proje

  Türkiye’nin kreatif endüstrisini geliştirmek amacıyla çeşitli projeler hayata geçiren Netflix Grow Creative ekibi, Series Lab projesi ile senaryo yazarlarına ve yazar adaylarına yazarlık becerilerini geliştirmeye yönelik eğitimler vermeye hazırlanıyor.

Kültür&Sanat

Soyer: Türkiye yine İzmir’den ilham almalı

İzmirli muhtarlardan sahnede muhteşem 100’üncü yıl performansı    İzmir’in 100’üncü kurtuluş yıl dönümü için hayatlarında ilk defa eğitim alarak tiyatro sahnesine çıkan 100 muhtar, Kurtuluştan Demokrasiye İzmir Muhtarlar Müzikali’ni AASSM’de sahneledi.

Kültür&Sanat

Gastronominin çağdaş sanatla buluştuğu sergiler

Terra Madre Anadolu İzmir kapsamında; gastronominin çağdaş sanatla ilişkisi odağında tohumun, arının, meyvelerin geleceğine ve iklim krizinin onlar üzerindeki etkisine yoğunlaşan “Kovan”, “Kurda Kuşa Aşa ve Göze” ile “Meyve Tabağı” sergileri de yer alıyor.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Başkatip ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin