Kuşe Etiket Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Kuşe etiket nedir?
Kuşe etiket nedir?
service

Günümüzde birçok sektörde satış ve depolama bölümlerinde barkod sistemi yaygın olarak kullanılıyor.  Bu sektörlerde üretimi yapılan ürünler sayıca fazla olduğu için ve bunların takibinin yapılması oldukça zor oluyor. Bu durum barkod sistemi kullanmayı mecbur kılıyor. Barkod sistemlerine ürünlerin kimlik belgesi de denilebilir. Ürünlerin üzerine yapıştırılan Barkod Online barkodlarda ürünle ilgili bilgiler yer alır.

Bununla birlikte ürünün markası ve modeli de bu etiketlerin üzerinde bulunabilir. Barkod optik okuyucuları özellikle mağazalar ve süpermarketlerde birçoğunuz görmüşüzdür. Bu barkod optik okuyucular sayesinde hem zamandan tasarruf edilir hem de daha pratik bir şekilde ödemelerin yapılması sağlanır. Mağazalar süpermarketler ve daha birçok sektörde kullanılan barkod etiketler termal ve kuşe etiket türleri olarak karşımıza çıkıyor.

Kuşe Etiket Ürünler

Kuşe etiket kullanım alanı oldukça geniş etiket türleri arasında yer alır. Kâğıt esaslı olarak üretilen kuşe etiketler parlak ve mat yüzey seçenekleri ile satışa sunulmuştur. Bu ürünlerin farklı ebatları ve farklı renklerde olanları mevcuttur. İsteğe bağlı olarak kuşe etiket çeşitleri istenilen sayıda ve istenilen renkte üretilebilir. Sektöre bağlı olarak kuşe etiketlerde ebat farklılığı da görülür ve talebe göre büyük ya da küçük ölçülerde üretilmesi mümkündür. Kuşe etiket kullanımında ribon adı verilen malzemenin kullanılması şarttır. Kuşe etiket kullanılırken ribon olmadan baskı yapılabilmesi mümkün değildir. Barkod sitesini ürünler için tercih edebilirsiniz.

Kuşe Etiket Özellikleri

Kendinden yapışkanlı özelliği sahip olan kuşe etiketler yıpranmaya karşı dayanıklıdır. Bununla birlikte mat ve parlak gibi çeşitleri vardır. Uygun fiyatlı olan kuşe etiketler hemen her sektörde kullanılıyor. Beyaz renk ve diğer renklerde üretilebilen kuşe etiketler temiz ve pürüzsüz bir yüzeye sahiptir. Bunların dışında kuşe etiket çeşitleri birçok farklı özelliği de bir arada barındırır. Kuşe etiketleri kullanabilmek için ribon gereklidir. Ancak yapılan baskının kaliteli olması için de ve bunun kalitesini yüksek olması da büyük önem taşır.

Kuşe Etiket Nerelerde Kullanılır?

Kuşe etiketler geniş bir kullanım alanına sahip olan malzemeler olarak karşımıza çıkıyor. Hemen her sektörde kendine yer edinmiş olan kuşe etiketler üreticilere ve personellere büyük kolaylık sağlıyor. Kuşe etiketlerin üzerinde yer alan barkodlar ürün bilgilerini kolay bir şekilde ulaşabilmeyi sağlar. Bu şekilde istenilen ürün hızlı bir şekilde bulunur. Kâğıt bazı etiket çeşitleri arasında yer alan bu malzemeler en fazla tercih edilen etiket türü olarak biliniyor.

Kuşe etiket çeşitleri gıdadan tekstil sektörüne otomotivden perakende gibi birçok farklı sektörde yaygın bir şekilde kullanılıyor. Bu etiket türlerinin mat ve parlak olmak üzere iki farklı çeşidi bulunuyor. Kuşe etiketler rulo şeklinde toplu olarak satılır. Raf ömrü 5 yıla kadar çıkan kuşe etiketler oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptir ve yapışkan özelliğini kolay kolay kaybetmez. Etiketleri incelemek ve satın almak için Barkod sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: https://www.barkodonline.com/etiketler/kuse-etiket

Kuşe Etiket Nedir? Nerelerde Kullanılır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Başkatip ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin