Kişisel Bakımın Olmazsa Olmazları

Kişisel Bakımın Olmazsa Olmazları
Kişisel Bakımın Olmazsa Olmazları
service

Güneşin uzun süre cilt ile temas etmesi lekeler oluşturur ve beraberinde birçok cilt problemini meydana getirir. Güneş kremi kullanmak, ultraviyole ışınlarından korunmak için çok önemli bir unsurdur. Güneş kremleri bilinenin aksine bir şekilde sadece yaz aylarında kullanılması gereken bir ürün değildir. Kaliteli bir güneş kremi edinerek yaz – kış fark etmeksizin güne bu şekilde başlamanız öneriliyor. Mevsim değişiklikleri gösterildiğinde güneşin etkilerinde de değişimler söz konusu. Maksimum korumayı, farklı koruma derecelerine sahip güneş kremleri ile birlikte sağlayabilirsiniz. Güneşin yoğun olarak bulunduğu yaz aylarında yüksek koruyucu özelliklere sahip 50 faktörlü güneş kremi kullanmak yerinde bir karar olacaktır. Güneş kreminin vücuda olan etkisi zamanla azaldığından dolayı 2 saatte bir yenilenmelidir.

La Roche Posay güneş kremi markası, koruyucu özelliklerinin yanı sıra faydaları açısından da tercih edilen bir marka. Çeşitli özellikleri bünyesinde barındıran La Roche Posay, genel olarak güneşin zararlı etkilerini gidermek adına uygun güneş kremleri üretiyor. Güneş kremi ürünlerinde La Roche Posay, güvenilir bir marka olarak karşımıza çıkıyor. Yüzlerce çeşit ürünleriyle her daim kullanıma hazır olan marka ürünleri, beraberinde uygun fiyat seçenekleriyle birlikte geliyor. Bu nedenle kullanıcılar arasında sıklıkla tercih edilen markalardan birisidir.

Doğallığın Sırrı – Bıttım Sabunu

Doğallığın Sırrı Bıttım Sabunu
Doğallığın Sırrı Bıttım Sabunu

Sabun, günlük yaşamda oldukça sık bir şekilde kullandığımız ürünlerden sadece birisi. Uzun zincirli özelliklere sahip organik yağ asitlerinde bulunan tuz yapılarından oluşan sabun, temizleyici etkisiyle hemen her yerde ön plana çıkıyor. Son günlerde kullanıcılar, temizleyici etkiye sahip bu ürünlerde doğallığı ve organik yapıyı arıyor. Bu nedenle kimyasal içeren sabunlar giderek daha az talep görüyor. Cilde olan faydası ve beraberinde yoğun temizleyici etkisi ile birlikte doğal sabunlar, oldukça faydalı ve dikkat çekici bir yapıya sahip. Doğal sabunlar oluşturulurken katkı maddesi olmadan tamamen organik yağlar kullanılır. Bıttım sabunu, doğallığı ve organik yapısı ile ön plana çıkan sabunlardan birisidir.

İlgili sabun türünün yapısında menengiç ağacı yağı ve yabani fıstık bitkisi yer alıyor. Birçok yönden faydalı olan ilgili bıttım sabunu, sağlıklı olmasının yanı sıra temizleyici etkisiyle kullanıcılarını memnun etmeye devam ediyor. Vücudunuzda yer alan pek çok cilt problemini bu sabun yardımıyla giderebilirsiniz. Bıttım sabununun hiçbir yan etkisi bulunmuyor. Çünkü içerisinde hiçbir şekilde katkı maddesi yer almaz. Siirt çevresinde yetişen bıttım ağacının yaprak kısımlarından elde edilen özler, bu sabunun yapım aşamasında kullanılıyor. Aynı zamanda menengiç ağacı özlerinden de faydalanıyor. Bu ürünün kendine has bir kokusu bulunur. Ayrıca ilgili sabun türü, her cilt yapısı için uygundur. Böylelikle doğallığı sağlarken kullanım alanının geniş olması da söz konusudur.  

Organik Özellikleriyle Bıttım Sabunu

Sabun, genel olarak kimyasal açıdan değerlendirildiği zaman tuz özellikleri taşır. Yağ asitlerinden oluşan bu ürünler, hızlı şekilde reaksiyon alarak vücutta ve yüzde bulunan kirlerin çözünmesini sağlar. Bu ürünler genel olarak kostik maddelerden üretilir ve vücut açısından bir zararı bulunmaz. Ancak bazı bireylerin sabuna karşı alerjisi olabilir.

Doğal özelliklere sahip bıttım sabunu, birçok faydasıyla ön plana çıkıyor. Sabunun hammaddesini, Siirt çevresinde yer alan bıttım ağacı yapraklarının özü oluşturur. İçerisine menengiç ağacı özü de eklenerek saç ve cilt açısından daha da faydalı hale getirilir. Saçlarınızda ve cildinizde problemler yer alıyorsa, bıttım türündeki sabunlar oldukça fayda sağlayacaktır. Bıttım sabununun ismi yöreden yöreye göre değişiklik gösterir ve yapımı oldukça zahmetlidir. Ürün içerisinde hiçbir katkı madde yer almaz. Bu nedenle tamamen organik özelliklere sahiptir diyebiliriz. Temizlik amacıyla kullanabileceğiniz gibi cilt ve saçlarınızda yer alan problemleri gidermek amacıyla da kullanabilirsiniz. Bu anlamda kullanım alanı geniştir. Ayrıca deri hastalıkları üzerinde de yapıcı bir etki gösteren sabun, şifa sağlayan organik ve doğal sabunlar arasında yer alıyor.

Saç ve cilt temizliğini bu sabun ile sağlayarak kimyasal maddelerden arınabilirsiniz. Gün içerisinde birçok maddeden kaynaklı olarak kimyasala maruz kalabiliyoruz. Sabun da bunlardan birisidir. Ancak doğal ve organik sabunlar yardımıyla bu durumu biraz daha bertaraf edebiliriz.

Head and Shoulders Ürünleri ve Etkileri

Head and Shoulders Ürünleri ve Etkileri
Head and Shoulders Ürünleri ve Etkileri

Saçlarınızı ve saç derinizin sağlığını korumak için doğru bir şampuan türü seçimi önemlidir. Aynı zamanda saç bakım ürünlerinin de doğru bir şekilde seçilmesi gerekiyor. Head and Shoulders ürünleri, bu anlamda size yardımcı olabilecektir. Hemen her saç tipine göre bir H&S ürünü bulabilmek mümkündür. Bununla beraber doğru seçim yapabilmek adına saç tipinizi doğru bir şekilde belirlemeniz gerekiyor. Özellikle kepek gibi bir problemle karşı karşıyaysanız H&S kepeğe karşı etkili formüller çerçevesinde birçok ürün yer alıyor. Bu ürünler çinko pritiyon içerir ve bu şekilde kepeğe karşı önlem alınabilir. Çinko karbonatın da formüller içerisine eklenmesiyle iki kat daha güçlü şekilde kepeğe karşı etkili olunur. Bu sayede saç tipiniz ne olursa olsun, kepeğe karşı müthiş bir önlem almış olacaksınız.

Şampuan yanında saç kremi de kullanmanız gerekebilir. Yine aynı şekilde kepeğe karşı etkili olan saç bakım kremleri de mevcuttur. Ayrıca H&S ürünlerinin birçoğu ileri seviye problemi teşkil eden egzamayı da engelleyici bir yapıdadır. Dökülme karşıtı şampuan türleriyle dökülme problemlerine bir son verebilirsiniz. Yine aynı zamanda hassas saçlar için de şampuan türü bulunuyor. Bu bakımdan hasar görmeye meyilli saç tipleri için uygun olan bir şampuan türü, seçenekler arasında yerini alıyor. H&S ürünleri genel olarak Hindistan cevizi, limon, nane, argan yağı gibi saç sağlığı açısından faydalı doğal ürünleri de içerir. Bu nedenle hem doğallık hem de faydaları bakımından birçok kişinin ilk tercihi arasında Head and Shoulders yer alıyor.

Head & Shoulders Ürünlerinin Genel Özellikleri

Head and Shoulders, onarıcı ve besleyici şampuanların yanı sıra aynı özelliklere sahip saç kremleri ile ürün çeşitliliğini sizlere sunuyor. Yoğun bileşenleri sayesinde saçın nem dengesini sağlar ve derinlemesine temizler. Bu sayede saçlarınızın doğal ve sağlıklı bir görünüme kavuşması sağlanır. Klasik serisi şampuanlar ve saç kremleri, karma saç tipine sahip kişiler için uygundur. Saçları nemlendirerek ferahlatır ve temizler. İlgili ürünlerin tamamı pH dengesine sahiptir. Ayrıca antioksidanlarla güçlendirilmesi sağlanır. Kuru – normal saçlar için uygun olan H&S şampuan çeşitleri, saçınızın ihtiyaç duyacağı tüm mineral ve vitaminleri içerir. Böylelikle saç sağlığını destekler. Saçlarınıza canlılık – parlaklık – esneklik özellikleri bu şekilde sağlanacaktır. Klasik bakım serisi içerisinde yer alan ikisi bir arada seçeneği şampuanlar ve saç bakım kremleri, saç sağlığını korur ve kepeksiz, doğru nem miktarına sahip saçlara sahip olmanızı sağlar. İpeksi saçlar serisinde ise kepeğe karşı etkili çözümler sunulurken aynı zamanda saçın kabarması engellenerek ipeksi bir görünüm sağlanır.

H&S rahatlatıcı bakım serisinin çay ağacı ve nane destekli yapısı sayesinde ilk kullanımdan sonra ferahlatıcı etkisini yoğun bir şekilde hissedeceksiniz. İlgili ürünlerin çay ağacı esanslı, naneli ve limonlu çeşitleri bulunuyor. Limon ferahlığı serisi, ferahlatmanın yanı sıra yağlı saç yapısındaki yağ oranını azaltır. Böylece saçların kusursuz bir görünüm kazanması sağlanır. 

Kişisel Bakımın Olmazsa Olmazları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Başkatip ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin