Lezita’dan Çalışanlarına Tam Destek

service

Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşları arasında ilk 100’de yer alan Lezita, başarının ortak mimarı olan tüm çalışanlarına, yılın ikinci ücret artışını yapacağını duyurdu. İstisnasız tüm çalışanlara eşit oranda yapılan yılın ikinci ücret zammı çalışanların refahının desteklenmesi amacıyla gerçekleştiriliyor.

 

İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO),  ‘Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması”nın 2021 sonuçlarında yine en büyük 100 şirketten biri olarak gösterilen Lezita, bu başarıyı beraber inşa ettikleri tüm çalışanlarına, yılın ikinci ücret artışını duyurdu. 25 oranında yapılan yılın ikinci ücret artışı 01.06.2022 tarihinden itibaren geçerli olacak. İstisnasız tüm çalışanlara yapılacak bu ücret zammı ile birlikte çalışan refahının desteklenmesi hedefleniyor. 

 

Lezita Genel Müdürü Mesut Ergül, “Lezita olarak 17 yılda Türkiye’de beyaz et sektörünün öncülerinden biri konumuna geldik. Ancak elbette bu başarı büyük bir ekip çalışmasının sonucu. Lezita ailesi olarak “Önce İnsan” yaklaşımı ile çıktığımız yolculukta çalışanlarımızı her zaman en büyük değerimiz olarak gördük. Lezita ailesi olarak halkımızın sağlıklı, kaliteli, besleyici ve lezzetli piliç eti ürünlerine ulaşabilmesi için 17 yıldır hep birlikte, aynı özenle çalıştık, çalışıyoruz.  Çalışanlarımızın her zaman yanında olacağımıza dair verdiğimiz söz doğrultusunda ücretlendirme ile ilgili yeni bir yapılanma kararı aldık. Bu doğrultuda, tüm dünyada yaşanan ekonomik zorlukların etkilerini hafifletmek amacıyla yılın ikinci ücret zammını hayata geçiriyoruz. Tüm çalışanlarımıza kapsayan   25 ücret artışı 01.06.2022 tarihinden itibaren geçerli olacak. Bir arada, el ele, var gücümüzle üretmeye devam ederek, nice başarıları çalışanlarımızla birlikte paylaşacağımıza inanıyorum ” diye konuştu. 

 

EBSO’nun gerçekleştirdiği,  Ege'nin İlk 100 Büyük Sanayi Kuruluşu çalışmasında ilk 10 firması arasında yer alan Lezita,  yılın üçüncü çeyreğinde temelini atacakları Kahramanmaraş Üretim Tesisi ile 3000 kişiye yeni istihdam yaratacak. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Lezita’dan Çalışanlarına Tam Destek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Başkatip ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin