Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek Gözyaşlarını Tutamadı

service

GELECEĞE KÖK SALACAK BİR AĞAÇ, GÖLBAŞI BABALARININ HATIRASINI ÖLÜMSÜZ KILACAK…

 
Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek yaklaşan Babalar Günü öncesi örnek bir projeye imza attı. Babasını kaybetmiş evlatları ağaç gölgesinde buluşturan Başkan Şimşek duygusal anlar yaşadı. Başkan Şimşek “Koca çınarlarımız nur içinde uyusun. Ağaçları çok bahar görsün” ifadelerini kullandı. 

 

“Ömürlük Yaşayan Çınarlar Hatıra Ormanı” projesini hayata geçiren, Babalar Günü öncesi babasını kaybetmiş evlatlarla ve şehit babaları ile buluşan Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek düzenlenen tören ile ağaçları toprakla buluşturdu. Törene Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek ve eşi Yeşim Şimşek katılırken Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Serap Yılmaz, MHP Gölbaşı İlçe Başkanı AV. Serdar Tekin, Ülkü Ocakları Gölbaşı İlçe Başkanı Ulaş Can Kavak, Şehit Ailesi ve Gölbaşı Halkı da yerini aldı.

 

Açılış konuşmasını yapan Ramazan Şimşek şunları söyledi: “Doğduğumuz andan itibaren hep yanı başımızda olan, gençliğimizde bizi hayata hazırlayan, büyüdüğümüzde de yön haritamızı belirleyen babalarımız bizim için çok önemli. Ben çocuk yaşta babamı kaybettim. 9 yaşındaydım. Babasız büyüdüm. Bu anlamlı günde bizi yalnız bırakmayan değerli katılımcılara teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanımızın ve MHP genel başkanımızın babaları aramızdan ayrılmıştı biz onların isimlerine de ağaçlarımızı diktik. Gölbaşımızı yemyeşil yapmak için gece gündüz çalışıyoruz. Projelerimizde gelecek nesillere daha yeşil bir gelecek bırakmak için çalışıyoruz” açıklamasında bulundu.

 

“Bir ömür gölgesinde soluklandığımız babalarımız Gölbaşı’nın geleceğine nefes olacak. Baba atadır” diyen Başkan Ramazan Şimşek sözlerine şunları ekledi: “Baba ağaçlar gibi sonsuzdur. Diktiğimiz bu fidanların anlamı işte bu sebeple de çok büyük. Ahirete intikal etmiş anne ve babalarımızı rahmetle ve şükranla yad ediyor, Allah’tan rahmet diliyorum.  Hayatta olan babalarımıza sağlık ve sıhhat diliyor, şehit babalarımızın da bugün vesilesiyle Babalar Günü’nü kutluyorum.”

 

Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan ise projede emeği geçenlere teşekkür ederek: “Bir işi yaparken babam böyle isterdi duygusunu verdiği güveni, cesareti ve duruşu bizim açımızdan simgeleyen en önemli değerlerden. Bugün aramızda şehit babalarımızda var. Başta şehit babalarımız olmak üzere herkesin babalar günü kutluyorum” dedi.

 

Yapılan konuşmalar sonrasında İmam eşliğinde dualar edildi, ölen babaların ardından fatiha okundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ nın babası Ahmet Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin babası Salih Bahçeli başta olmak üzere program katılan ailelerin hayatını kaybetmiş babaları adına sertifika verildi ve çınarları dikildi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek Gözyaşlarını Tutamadı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Başkatip ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin