Yaş Farkı Olan Evliliklerin Daha Uzun Ömürlü Olmasının Nedenleri

Yaş Farkı Olan Evliliklerin Daha Uzun Ömürlü Olmasının Nedenleri
Yaş Farkı Olan Evliliklerin Daha Uzun Ömürlü Olmasının Nedenleri
service

Özellikle Türk toplumunda aralarında yaş farkı olan çiftler biraz yadırganmaktadır. Oysaki aslında yapılan araştırma sonuçlarına bakıldığında, yaş farkı olan evliliklerin daha sağlıklı bir şekilde ilerlediği görülmektedir. Bunun elbette ki bazı mantıklı sebepleri vardır. Elbette ki bu liste, yaş farkına rağmen ciddi bir mutluluğun söz konusu olduğu uzun ömürlü evlilikleri kastediyor. Yaş farkı olan evliliklerin daha uzun ömürlü olmasının nedenleri şu şekildedir;

Enerji ve tecrübe birleşir

Bu evliliklerin daha iyi ilerlemesinin en önemli sebeplerinden biri, tecrübe ve enerjinin birlikte ilerlemesidir. Bunun nedeni, çiftlerin birbirini tamamlaması için baskılayıcı birer unsur olmalarıdır.

Bilgi alışverişi heyecan vericidir

İki farklı dönemin insanları olmaları, aralarındaki bilgi alışverişini daha heyecanlı kılmaktadır. Çünkü aralarında önemli yaş farkı bulunan insanların büyüdükleri zaman, birbirinden oldukça farklı kültürlere sahiptir. Örneğin günümüz kültüründe teknolojik aletler nirvana yapmışken, geçmişte ise bambaşka bir kültürü bulmak mümkündür. Bu iki kültür arasındaki bilgi paylaşımının sağlanması, taraflara heyecanlı gelen unsurlar arasındadır.

Daha hızla ilerleyen bir ilişki olmaktadır

İki tarafın da şüphesiz ki yaşamak istedikleri ve yaşayamadıkları birçok şey mevcuttur. İlişkide yaş farkının olması nedeniyle, evliliğin daha hızlı ve heyecan dolu ilerlemesi mümkündür.

İlişkinin daha iyi yürümesi için daha fazla çaba gösterilir

Yapılan araştırmalar ve uzman açıklamalarına göre, yaş fark olan çiftlerin ilişkinin daha iyi bir şekilde yürümesi için gösterdikleri çabanın daha fazla olduğunu göstermektedir. Bu sayede evliliğin daha iyi bir seviyede ilerlemesi mümkün olmaktadır.

Olgun taraf genç tarafın ihtiyaçlarını daha iyi anlayabilir

Yaş farkı olan evliliklerin daha uzun ömürlü olmasının nedenleri arasında yer alan bu madde uzun ömürlü evliliklerin yaşanması için en gerekli noktalardan biridir. Evlilikte olgun telefon genç eşinin ihtiyaçlarına daha iyi bir şekilde anladığı bilinen bir gerçektir. Bu kadın veya erkek olsun fark etmeksizin böyle bilinmektedir. Elbette ki bazı istisnai durumları buna dahil etmek mümkün değildir. Bu anlayıştan hareketle eşlerin birbirlerinin beklentilerini daha iyi bir şekilde karşılamak çabaları bir ilişkide takdir edilebilecek şeylerden biridir.

Taraflar ne istediklerini daha iyi bilirler

Aradaki yaş farkını göze alarak evlilik yapan tarafların, ne istediklerini daha iyi bildikleri şüphesizdir. Birbirine çok yakın yaşlarda yapılan evliliklerde ise bu durum biraz daha farklı olsa da o tarz evliliklerinde mutsuz olduklarını söylemek yanlış olacaktır.

 

Yaş Farkı Olan Evliliklerin Daha Uzun Ömürlü Olmasının Nedenleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Başkatip ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin