Van Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği İlk Toplantısını Yaptı

service

Van Büyükşehir Belediyesi, öncülüğünde kurulan 'Van Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği' divan teşekkülü ile ilk toplantısını gerçekleştirdi.

 

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı’nın girişimleri sonucu Türkiye’deki Büyükşehir Belediyeleri arasında ilk kez Van Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde kurulan 'Van Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği' üyeleri bir araya geldi.

 

Büyükşehir Belediyesi’nde gerçekleştirilen toplantıda, meclis başkanlık divanı, birlik encümeni ile plan ve bütçe komisyonu kuruldu. Birlik başkanlığına Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı seçilirken, başkanlık divanı, birlik encümeni ve ilgili komisyonlar kurularak üyeleri belirlendi.

 

Toplantıda ayrıca birliğin koordinasyon merkezi olarak, Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi seçilirken, birliğin sekreteryasının da Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülmesi kararlaştırıldı. Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nin büyütülerek, hizmet alanının genişletilmesi ve yeni merkezlerin kurulması gibi birçok konunun da ele alındığı toplantıya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Fatih Çelikel, başkanlık etti.

 

Toplantıya Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili İhsan Emre Aydın ve diğer ilçelerin belediye başkan ve başkan vekilleri ile Büyükşehir Belediyesi’nin  ilgili daire başkanları katıldı.

 

12 Ağustos tarih ve 31922 sayılı resmi gazetede, Van'da ‘Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği'nin kurulması Cumhurbaşkanlığı kararı ile yayımlandı. Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği, Büyükşehir Belediyesinin öncülüğünde ilçe belediyelerin de desteğiyle Van'ın yaklaşık 20 bin kilometre karelik tüm mülki sınırlarında bulunan rehabilitasyona ve bakıma muhtaç evcil ve yabani sahipsiz hayvanların en iyi şekilde korunmasını sağlayacak.

 
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Van Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği İlk Toplantısını Yaptı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Başkatip ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin