Ünlü İsimler Çocuklar İçin Ağrı’da

service

 “İyilik için Kirlenmek Güzeldir” diyerek yola çıkan OMO’nun plastik atıkları oyun parkına dönüştürdüğü projesinin ilk parkı Ağrı’nın Uzunyazı Köyü’nde açıldı. Proje parka erişimi olmayan çocukları oyun ile buluşturuyor. 

 

Açılışa katılan Pelin Akil ve Pelin Karahan’ın kendi çocukluklarına dönerek çocuklarla birlikte oyunlar oynadığı açılış, renkli anlara sahne oldu. 

 

OMO’nun “İyilik için Kirlenmek Güzeldir” diyerek plastiği atığa değil çocuklar için oyun parkına dönüştürdüğü projesinin ilk park açılışı Ağrı’nın Uzunyazı Köyü’nde yapıldı. Açılışa katılan Pelin Akil ve Pelin Karahan “İyilik için Kirlenmek Güzeldir Parkı”nda çocuklarla birlikte oyunlar oynayıp okul duvarını boyayarak çocuklarla unutulmaz bir gün yaşadı. 

  

Ünlü oyuncu Pelin Akil, “Bir anne olarak bu projenin benim için anlamı çok farklı. Plastik atıkları ayrıştırarak çevremizi korurken, bu plastiklerin bir de parka erişimi olmayan çocuklar için oyun parklarına dönüşmesine vesile olmak, gerçekten tarifi mümkün olmayan bir duygu. Bugün burada Uzunyazı Köyü’nde çocuklarla çok güzel bir bağ kurduk, onlarla oyunlar oynadık ve kızlarımın da burada olmasını çok isterdim. Çocukların yüzlerinde gördüğüm gülümseme her şeye değer. Dilerim markanın “Değişim Sensiz Olmaz” çağrısına çok daha fazla destek gelir ve toplanan plastiklerle hiç parkla buluşmamış daha birçok çocuk parka kavuşur.” dedi. 

 

Ünlü oyuncu Pelin Karahan ise, “Bugün Uzunyazılı çocukların mutluluklarına şahit olup bu mutluluğu paylaşmaktan dolayı çok mutluyum. Çocuklarla çok güzel oyunlar oynadık, ben de onların sayesinde çocukluğuma döndüm. Dün markanın geri dönüşüm kutularında biriktirilen plastik atıkların bugün bir kaydırağa, salıncağa dönüşmesinin yarattığı mutluluğu görmek, kelimelerle tarif edilemez. Hem doğayı koruyan hem de çocukları gülümseten bu harekete neden iyilik dendiğini Ağrı’ya gelince daha iyi anladım. Hepimiz vereceğimiz destekle bu iyiliği daha da büyütebiliriz.” dedi. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Ünlü İsimler Çocuklar İçin Ağrı’da

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Başkatip ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin