TÜRKİYE CEO’LARI PANDEMİ SONRASI DÖNEMİ DEĞERLENDİRDİ

Türkiye CEO'ları Pandemi Sonrası Dönemi Değerlendirdi
Türkiye CEO'ları Pandemi Sonrası Dönemi Değerlendirdi
service

Türkiye CEO’ları pandemi sonrası dönemi değerlendirdi. İletişim ve etkinlik platformu Vizyon 100’ ün 2021 dönemi yüz yüze son toplantısı 21 Ekim Perşembe günü Başarsoft CEOsu Alim Küçükpehlivan moderatörlüğünde katılımcıların ‘’ Pandemi Sonrası Şirketler İçin Yeni Fırsatlar ‘’ konu başlığındaki konuşmalarıyla gerçekleşti.

Etkinlikte Önemli Kurumlardan Tepe Yöneticiler Yer Aldı

Özel sektör bazında Türkiye GSYH’ nın yaklaşık yüzde 60’ ını oluşturan firmaların üst düzeylerinin faaliyetlerinde yer aldığı Vizyon 100 platformunun etkinliği büyük ilgi gördü. Etkinlik katılımcıları büyük oranda Genel Müdür olmak üzere önemli kurumların Genel Müdür ve Genel Müdür Yardımcısı seviyesindeki üst düzeylerinden oluştu.

Pandemi Sonrasına Rehberlik Edecek Anket Sonuçları Paylaşıldı

5 dönemdir faaliyetlerini yürüten Vizyon 100 platformunun ‘’ Pandemi Sonrası Şirketler İçin Yeni Fırsatlar ‘’ konu başlıklı zirvesinde, pandemi sonrasına rehberlik edecek anket sonuçları paylaşıldı.

Dijital Çağ’ın Henüz Başındayız

Vizyon 100 Platformunun Kurucu Üyesi ve Dijital Stratejist Bülent Kutlu anket sonuçlarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Kutlu ‘’Yine çok güzel bir etkinlik oldu. Bir araya gelmeyi özlemişiz. Kaldığımız yerden devam ediyoruz. Toplantıda önemli kurumlarımızın değerli yöneticileri ile pandemi sonrası dönem için yeni fırsatları konuştuk. Görünen o ki ülkemizin üretim ve lojistik merkezi olması için çok büyük bir potansiyeli var. Özellikle pandemi sonrası dönemde ortaya çıkacak bu fırsatı iyi değerlendirmeliyiz. Bulunduğumuz coğrafyadaki avantajımızı iyi kullanmalıyız.

Başka bir sonuç olarak dünyada bilişim teknolojilerinde yeterli insan kaynağı yok. Ülke olarak hızla buna yatırım yapıp global anlamda önemli avantajlar elde edebiliriz. Kamu, üniversiteler ve özel sektör bu konuda bir araya gelmeli ve verimli şekilde işbirliği kurmalılar. Bunun altını özellikle çiziyorum. Verimli işbirliği kurmalılar. Teknoloji insanları yetiştirmeliyiz.

Genç nüfusumuzla bunu kolaylıkla başarabiliriz yeter ki gençleri iyi yönlendirelim ve onlara fırsat verelim. Yaklaşık 2 yıl sonra 5G hayatımıza girmiş olacak. Bu da Yapay Zekanın, Veri Analitiğinin ve Nesnelerin Interneti (IoT)’nin artık yaşantımızın merkezine geleceği anlamına geliyor. Buna hazırlıklar şimdiden başlamalı. Hızlı ticaret, hızlı üretim dönemine girildi. Dijital çağ daha yeni başladı. Yaşantımız çok değişecek’’ ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE CEO’LARI PANDEMİ SONRASI DÖNEMİ DEĞERLENDİRDİ

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Başkatip ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin