Squid Game: Rekorlar Kıran Yeni Netflix Dizisi

Squid Game
Squid Game
service

Netflix’te yine rekorlar kıran bir dizi var. Squid game. İzleyiciler arasında çok popüler olan dizi, yaşamları süresince para sıkıntısı çeken ve borç içinde yaşamlarını sürdürmeye çalışan bir grup insanın büyük bir para ödülünü kazanmaya çalışmasını konu alıyor. Bu zor durumdaki insanların ölümcül yarışmalara katılarak para ödülünü almaya çalışmalarını konu alan dizinin oyuncu kadrosu da oldukça dikkat çekici.

Squid Game Oyuncu Kadrosu

Squid Game dizisinin yazarı ve yönetmeni Hwang Dong-hyuk. Bir röportajında yaklaşık olarak 10 yılı aşkın bir süre dizinin senaryosunu oluşturmak için yoğun bir şekilde çalıştığını söyleyen başarılı yönetmen ilk iki bölümü kendi başına yazdığını belirtti. Dizi alışılmadık tarzda olduğu ve şiddet öğeleri de içerdiğinden çok soyut bulunacağından endişe ettiğini belirten yönetmen dizinin finanse edilmesi için yoğun çaba harcadığını da sözlerine eklemiştir.

Dizinin oyuncu kadrosu şu şekildedir;

HoYeon Jung, Lee Jung-jae, Wi Ha-joon, Gong Yoo, , Heo Sung-Tae, Lee Ji-ha, Lee Byung-hun, Ju-Ryoung Kim, Kim Young-ok, Kang Mal-Geum, Tom Choi, Stephen Fu, Park Hae Soo ve Lee Yoo-Mi.

Kaç Bölümden Oluşuyor?

Netflix’de yayınlanan ve binlerce kişiyi ekranlara bağlayan dizi 9 bölümden oluşuyor.

  1. bölüm: 59
  2. bölüm: 62
  3. bölüm: 54
  4. bölüm: 54
  5. bölüm: 51
  6. bölüm: 61
  7. bölüm: 57
  8. bölüm: 32
  9. bölüm: 55 dakika uzunluğa sahiptir.

456 kişinin 39 milyon dolarlık ödül için kıyasıya mücadele içinde olduğu, elenenin de hayatının sonlanması ile bedel ödediği dizi, toplumsal eleştirileri de içerisinde barındırıyor.

Squid Game: Rekorlar Kıran Yeni Netflix Dizisi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Başkatip ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin