Okçular Vakfı’nın Malazgirt Zaferi’nin 951. Yılı Kutlamalarında Sıcaklara Önlem

service

Ahlat ve Malazgirt’te düzenlenen ‘Anadolu’nun Fethi Malazgirt Zaferi’nin 951. Yıl Dönümü Anma Etkinlikleri’nde bir ilki gerçekleştirdiklerine dikkat çeken Okçular Vakfı Genel Müdürü Öz, “Bu yıl ziyaretçilerimizi sıcaklara karşı koruyabilmek için bir serinletme sistemi kurduk. Kutlamalar boyunca misafirlerimizi serinleteceğiz” dedi.

 

Okçular Vakfı’nın Cumhurbaşkanlığı himayelerinde hayata geçirdiği ‘Anadolu’nun Fethi Malazgirt Zaferi’nin 951. Yıl Dönümü Anma Etkinlikleri’, Malazgirt ve Ahlat’ta eş zamanlı devam ediyor. 

 

Hem Malazgirt’te hem Ahlat’ta zafer kutlamaları kapsamında kurulan oba alanlarında birçok tematik çadırın, geleneksel el sanatları dükkanlarının, ok-yay, hüsn-ü hat ve deri atölyelerinin yer aldığını, ayrıca güreş ve atçılık gibi geleneksel sporların icra edildiğine dikkat çeken Okçular Vakfı Genel Müdürü Ali İhsan Öz sözlerine şunları ekledi:  

 

“Okçular Vakfı olarak altı yıldır bu etkinliklere ev sahipliği yapmaktan gururu duyuyoruz. Bu yıl bir ilke imza atarak, ziyaretçilerimizi sıcaklara karşı koruyabilmek için bir serinletme sistemi kurduk. 40 dereceyi bulan hava sıcaklığında etkinliğe gelen misafirlerimiz kutlamalar boyunca ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı dinlerken, sıcaklığı 10-12 derece daha az hissedecekler. Bu sistemin üç saatlik kapasitesi var. Misafirlerimiz sıcaktan bunalmadan, rahatça programı takip edebilecek.”

 

Cuma namazının Tarihi Milli Park’ta kılınacağını belirten Ali İhsan Öz, şunları söyledi: “Bu topraklar 26 Ağustos Cuma fethedilmişti. Aynı bu yıl olduğu gibi yine 26 Ağustos Cuma gününe denk geliyor. Bu kutlu günde Sayın Cumhurbaşkanımız, tüm devlet protokolünün katılımları ile Diyanet işleri başkanımızın öncülüğünde cuma namazını da bu alanda eda edeceğiz.”

 

‘Anadolu’nun Fethi Malazgirt Zaferi’nin 951. Yıl Dönümü Anma Etkinlikleri’, Ahlat’ta 25 Ağustos Perşembe, Malazgirt’te ise 26 Ağustos Cuma günü sona erecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Okçular Vakfı’nın Malazgirt Zaferi’nin 951. Yılı Kutlamalarında Sıcaklara Önlem

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Başkatip ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin