Okan Tower Miami’nin temel atma töreni yapıldı

service

ABD’de şimdiye kadar, bir Türk firmasının hayata geçirdiği en büyük inşaat projesi olan Okan Tower Miami’nin temel atma töreni gerçekleşti. Rezidans, otel ve ofislerden oluşan Okan Tower Miami projesi tamamlandığında, şehir merkezinin tam orta noktasında 70 katı ile yükselecek.

 

Temel atma törenine Türkiye Cumhuriyeti Washington Büyükelçisi Murat Mercan, Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, Türkiye Cumhuriyeti Miami Başkonsolosu Feyza Barutçu Altuğ ve Okan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Okan katıldı.

 

Okan Tower Miami projesi, inşaat sektörü dahil, turizmde, eğitimde, sağlıkta ve gıdada 50 yılı aşkın tecrübeye sahip Okan Holding’in imzasını taşıyor. Okan Holding bugüne kadar hem yurt içinde hem de yurt dışında 2 milyar doları bulan inşaat işleri gerçekleştirdi.

 

“Miami’de konut fiyatları New York ve İstanbul’a göre hala daha cazip”

Temel atma töreninde konuşan Okan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Okan “400 milyon dolara mal olan projemizle Türkiye’nin adını Miami’ye taşıyoruz” dedi.

 

Bekir Okan Miami’yi tercih etme nedenlerini ise şu sözlerle açıkladı: “Son yıllarda dünyanın en gelişen şehirlerinden biri olan Miami sadece turizm merkezi değil, gayrimenkul, finans, medya, sanat, spor ve uluslararası ticaretin de merkezi. Miami yeni yatırımlar listesinde 1. kent, istihdamda en hızlı 2. kent. Son dönemde Miami’yi ABD’nin en önemli kentlerinden biri yapan inşaat sektörü oldu. Giderek iskanlaşan Miami’ye son dönemde başta Türkler olmak üzere Avrupalı ve Güney Amerikalı yatırımcılar konut almak için büyük ilgi gösteriyor. Miami’de konut fiyatları New York ve İstanbul’a göre hala daha cazip durumda.

 

“Konutların yüzde 35’i şimdiden satıldı”

Bildiğiniz gibi, Türklerin Miami’ye yoğun ilgisi nedeniyle Türk Hava Yolları direkt uçuş başlattı ve konsolosluk açtı. Biz de Okan Holding olarak Miami’nin son yıllarda kazandığı bu önem ve Türklerin gösterdiği yoğun ilgi nedeniyle Miami’deyiz. Gözbebeği gibi değer verdiğimiz projemiz kentin kalbi olan 555 N Miami Avenue’de hayat bulacak.”

 

Projenin 2025 sonuna kadar tamamlanması hedefleniyor. Bekir Okan konutların yüzde 35’inin şimdiden satıldığını anlatıyor: “Metrekare satış fiyatları yaklaşık 12 bin dolar civarında. ABD’den Brezilya’dan, Meksika’dan çok ilgi gördük. Bu yılın sonuna kadar konutların yüzde 50’sini satmayı planlıyoruz. Tüm yatırımı kendi öz sermayemiz, ABD’li finans kuruluşlarından aldığımız finansmanla ve satış gelirleriyle yapıyoruz.”

 

Miami ve Gaziantep kardeş şehir olacak

Miami Belediye Başkanı Suarez bu projeye başından beri elinde gelen desteği verdiğini ifade etti. “Bu projeyi ben de sahiplendim. Elimden gelen desteği vermeyi sürdüreceğim. Bu proje Miami’ye büyük katkı sağlayacak. 2026’da Miami Dünya Kupası’na ev sahipliği yapacak. Projenin kupa öncesinde devreye girmesi çok iyi olacak” dedi.

 

Söz konusu yatırımın iki ülke arasındaki ilişkileri güçlendireceğine dikkat çeken Türkiye Cumhuriyeti Washington Büyükelçisi Murat Mercan, belediye başkanı Suarez’e Bekir Okan’nın memleketi Gaziantep ile Miami’nin kardeş şehir olması için teklifte bulundu. Başkan Suarez teklifi kabul ettiğini söyledi.

 

399 daire, 316 otel odasından oluşuyor

Okan Tower Miami projesi karma bir proje olarak öne çıkıyor. Toplam daire sayısı 399. 236 adet Hilton condo-hotel konseptindeki dairenin yanı sıra, 149 sky rezidans, 14 loft ünite yer alıyor.

 

5 yıldızlı otelin oda sayısı ise standart odadan kral dairesine kadar farklı oda tiplerinde olmak üzere 316.

4 katta A sınıfı ofis katları yer alıyor. Otopark alanı 10 kata yayılıyor. Projede 4 sosyal tesis, sinema salonu, Türk Hamamı, spa, sağlık ve spor merkezleri, 3 ayrı yüzme havuzu ve 70. katta sonsuzluk havuzu bulunuyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Okan Tower Miami’nin temel atma töreni yapıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Başkatip ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin