Lohusa Pijamada Rahatlık Neden Önemli

Lohusa Pijamada Rahatlık Neden Önemli?
Lohusa Pijamada Rahatlık Neden Önemli?
service

Hamilelik dönemi boyunca o sevimli bebeğinizi kucağınıza almak için günler saydınız ve doğuma çok az bir süre kala doğum sonrası rahatlık için pijama arayışına girmek en sık karşılaşılan durumdur.

Doğum her ne kadar zahmetli, stresli bir an olsa da bebeğinizi kucağınıza aldığınızda bütün bu yaşananlar sona erecektir. Fakat doğum sonrası lohusa annenin rahat etmesi çok önemlidir. Giyeceği pijamanın ona rahatlık vermesi gerekir. Bu sebeple alınacak olan bu pijamanın çeşitli özellikleri anneye verdiği rahatlık önemlidir.

Lohusa Pijama Neden Tercih Edilir?

Doğum sonrasında ister normal doğum ister sezeryan gerçekleşse bile bazı çeşitli sıkıntılar yaşanabilmektedir. Bu sebeple çoğu kadınlar gecelik giymeyi tercih etmektedirler.

Eğer doğum yaz aylarına denk geldiyse, anneyi sıkmayacak, hareketlerini kısıtlamayacak gecelikler tercih edilir. Doğum sonrası annelerin dikişlerine belli bir zaman pansuman gerekeceği için lohusa gecelik son derece rahat olacaktır ve kolaylık sağlayacaktır.

Lohusa gecelik, gerek pansumanın rahatlığı için, gerek anneyi daha ferah tutacağı için, gerekse giyinip çıkarması daha basit olacağı için daha avantaj sağlamaktadır.

Doğum sonrasında lohusa kanamaları yaşanacağı için ped değişmlerinde gecelilk giyinmek daha rahatlık sağlar.

Lohusa Kıyafeti Avantajları

Lohusa geceliğinin tek dezavantajı gece uyurken üzerinde toplanmasıdır. Üşüme problemin de ise gecelik üzerinde birçok modelde üstünde giyilebilecek sabahlıklar da mevcuttur.

Lohusalık döneminde bazı anneler pijamanın daha  rahat olabileceğini düşünürler. Ama dikiş sorunu olduğu için pek rahat hareket edilebileceği söylenemez.

Dikiş pansumanını birçok kez yenilemek gerekeceği için pijama ile bu giy çıkar çokta rahatlık vermeyebilir. Sezeryan doğumlarında kasık ve karın bölgesinde dikişler mevcut olduğundan, pijamanın bel çevresindeki lastikler canınızı acıtabilir ve dikiş bölgesinde tahrişe neden olabilir.

Eğer böyle bir pijama tercih edilecek ise mutlaka pijamanın bel lastiğinin ayarlanabilir özellikte olmasına dikkat etmelisiniz.

Lohusalık döneminde tercih edilen pijama veya gecelik modellerinde önemli olan bir diğer özellikte, giyilen ürünün mutlaka emzirme bölmesinin olmasıdır. Emziren anneler için bu çok önemli bir detaydır. Günümüzde satılan birçok üründe bu özellik mevcuttur. Ama yine de gecelik veya pijama seçeneğinde bu özelliğin olmasına dikkat etmelisiniz.

Lohusa Pijama veya Gecelik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

İster pijama olsun ister gecelik olsun hangisine karar verdiyseniz o ürününde şu noktalara dikkat edin;

  • Görünüm ve estetik açıdan güzel görünmelidir elbet ama öncelik kendiniz ve bebeğiniz için konforlu olan modeli tercih etmelisiniz.
  • Sizi rahatsız etmemesine, sıkmamasına dikkat etmelisiniz.
  • Geceliğin veya pijamanın kumaşının yumuşak dokulu olmasına dikkat etmelisiniz. Bu sağlığınız açısından önemlidir.
  • Seçilen gecelik veya pijama emzirme açısında da size kolaylık sağlamalıdır. Bu tasarımın ve özelliğin  olmasına dikkat etmelisiniz.
  • Pijamamın esnek yapıda kumaş olması, likra özelliğinde kumaş olması ve pamuklu yapıda olması oldukça önemlidir. Çünkü hareket etmeniz ve sağlık açısından bu detaylar önemlidir.
  • Lohusalık dönemi kadın için çok özel ve çok hassas bir dönemdir. Bu dönemde sizi üşütmeyecek, hasta etmeyecek veya tam tersi sizi terletmeyecek özellikte olan kumaş yapısını tercih etmekte fayda vardır.
  • Lohusa geceliği veya lohusa pijaması seçerken sadece kendinizi değil, yeni doğan bebeğinizi de düşünmelisiniz. Bu sebeple, geceliğin emzirme bölmesi kesinlikle olmalıdır. Emzirme bölmesi olmayan gecelik ya da pijama seçimlerinde, emzirme esnasında sorun yaşanabilir.
  • Ayrıca bebeğe zarar vermemesi açısından, üzerinde pul işlemesi veya peluş detayları bulunmayan ve de üzerinde çeşitli materyaller bulunmayan ürünleri seçmeniz sizin ve bebeğiniz açısından daha uygun bir seçim olacaktır.

 

Lohusa Pijamada Rahatlık Neden Önemli

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Başkatip ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin