Küçük Köpek Cinsleri Hangileridir? 

Sevimli dostlarımızdan köpeklerin pek çok cinsi vardır. Kimisi yaş almalarına rağmen hep bir yavru köpek edasında kalırken, kimisi insan boyuna kadar büyüyebilir. Peki, küçük köpek cinsleri hangileridir?

Küçük Köpek Cinsleri Hangileridir? 
Küçük Köpek Cinsleri Hangileridir? 
service

Köpekler insanların en sadık dostlarından biridir. Bundan dolayı da pek çok insan köpek sahiplenerek hem onlara bir yuva oluyor hem de kendileri için koşulsuz sevgi sunan bir arkadaş ediniyor. Evde daha rahat bakıldığı için bazı kişiler küçük cins köpekler sahiplenmek istiyor. İşte bundan dolayı küçük köpek cinsleri hakkında detaylı açıklamalara yer verdiğimiz küçük köpek cinsleri hangileridir? Adlı yazımızı hazırladık. 

Küçük Köpek Türleri

Küçük Köpek Cinsleri Hangileridir? 
Küçük Köpek Cinsleri Hangileridir?

Welsh Corgis 

Bu sevimli köpek ırkı çok sakin ve naziktir. Görünüşleri de çok sevimli. Diğer köpek ırklarına göre daha az hareket ederler. Kiloları düzenli olarak kontrol edilmelidir. Koku alma duyusu oldukça yüksektir. Ayda iki kez banyo yaptırabilirsiniz. 

Yorkshire Terrier 

 Yorkshire Terrier cinsi köpekler evde beslemek için çok uygundur. Çok fazla havlamazlar bu yüzden apartman dairesinde bile sorunsuz bir şekilde bakılabilir. Bu arkadaş canlısı köpeklerin de çok fazla hareket etmeye ihtiyacı yoktur. Ancak hızlı koşma yetenekleri vardır. 

Pekinez 

Çok fazla enerjik olmaya bir köpek türü olan pekinez aakin ve sabırlı davranışlara sahiptir. Apartman dairelerinde yaşayan kişilerin beslemesi için uygun bir seçimdir. Tüyleri çok uzun olduğu için düzenli bakıma ihtiyaçları vardır. 

Pomeranian Boo 

En küçük köpek ırklarından biridir. Oyuncak benzetmesiyle bilinen bir köpek ırkıdır ve çok sevimlidir. Çok enerjik ve hareketli değildir. Çok havlamayan bu köpek türü apartman sakinlerini rahatsız etmeyecektir. 

Fransız Bulldog  

Bu sevimli köpek türü kanepede oturmayı ve zaman geçirmeyi sever. Dost canlısı bir Fransız cinsidir ve aynı zamanda enerji doludur. Genellikle yaşlılarla iyi geçinirler. Sıcak havalarda nefes almakta zorlanabilirler. 

Pug 

Bu köpeklerin en büyük özelliği sahiplerine olan düşkünlükleridir. Sahibiyle inanılmaz bir bağ kuran bu köpek cinsi bahçesi olmayan evlerde de rahatlıkla beslenebilmektedir. Çok fazla hareket etmeyi sevmeyen ve ses çıkartmayan bir cins olduğu için toplu konutlarda da beslenebilmektedir. 

Shih Tzu 

Shih Tzu, Çin’e özgü bir köpek ırkıdır. Uzun ve yumuşak kürk ile karakterizedir. Kısa burunlu, büyük derin ve siyah gözlü küçük bir köpektir. Çok yaramaz ama aynı zamanda çok akıllı bir köpektir. Eğitimi kolaydır. 

Bichon Frise 

Bişon çuha köpeği veya Bichon frise, küçük, kabarık ve kıvırcık tüylere sahip olan bir köpektir. Cinsin tam adı bichon à poil frisé, Fransızca’da kıvırcık tüylü kucak köpeği anlamına gelmektedir. Bichon Frise köpekleri de çok akıllı oldukları için eğitilmesi kolaydır. Birçok hareketi öğrenebilirler. Erkekleri eğitmek dişilerden daha kolaydır. 

Küçük Köpek Cinsleri Hangileridir? 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Başkatip ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin