Koç Üniversitesi Hastanesi Organ Nakli Merkezi “Prof. Dr. Münci Kalayoğlu Organ Nakli Merkezi” Adıyla Hizmet Vermeye Devam Edecek

featured
koc-universitesi-hastanesi-organ-nakli-merkezi-prof-dr-munci-kalayoglu-organ-nakli-merkezi-adiyla-hizmet-vermeye-devam-edecek.jpg
service

Koç Üniversitesi Hastanesi’nde Prof. Dr. Münci Kalayoğlu mentorluğunda kurulan Organ Nakli Merkezi, yeni ismiyle “Prof. Dr. Münci Kalayoğlu Organ Nakli Merkezi” olarak hizmet vermeye devam edecek. Merkezde, Türkiye’de organ nakli denildiğinde akla gelen ilk isim olan Prof. Dr. Münci Kalayoğlu önderliğinde, son teknolojik gelişmeler ve modern cerrahi tekniklerle başarılı operasyonlara imza atılmaya devam edilecek.

 

Kurulduğu ilk günden bu yana hastalarına güncel bilgi ve teknolojiyi kullanarak klinik alanda uluslararası standartlarda eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme ve sağlık hizmeti sunan Koç Üniversitesi Hastanesi, organ nakli merkezinin isminde değişikliğe gitti. Koç Üniversitesi Hastanesi Organ Nakli Merkezi bundan sonra “Prof. Dr. Münci Kalayoğlu Organ Nakli Merkezi” olarak hizmet vermeye devam edecek. Koç Üniversitesi Hastanesi “Prof. Dr. Münci Kalayoğlu Organ Nakli Merkezi”nin tanıtımı, Prof. Dr. Münci Kalayoğlu ile ailesi ve yakın arkadaşları, Koç Healthcare CEO’su Dr. Erhan Bulutcu, Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şükrü Dilege, Koç Üniversitesi Rektör Vekili Zeynep Gürhan Canlı ve Koç Üniversitesi Hastanesi Medikal Direktörü ve Başhekimi Erdal M. Aksoy’un katıldığı bir etkinlikle yapıldı.

 

Açılış konuşmasında Koç Healthcare CEO’su Dr. Erhan Bulutcu; “Bize büyük bir ufuk açtınız. Amerika’da yetiştirdiğiniz ve yıllardır sizinle birlikte çalışan gençlerimizle, sizin isminizin önderliğinde merkezimizin uzun yıllar dünya liderliğine oynayacağından eminiz. Sizin adınızın buraya ışık tutacağına inanıyoruz ve şükranlarımızı sunuyoruz,” sözleriyle kurdeleyi Prof. Dr. Münci Kalayoğlu ile birlikte kesti.

 

2018 yılından bu yana başarılı operasyonlara imza atan merkezin mentorluğunu, dünyanın “En Yenilikçi 20 Çocuk Cerrahı”ndan biri seçilen Prof. Dr. Münci Kalayoğlu üstleniyor. Merkezde, “Böbrek ve Pankreas Nakli Merkezi” Sorumlusu Prof. Dr. Burak Koçak ile “Karaciğer Nakli Merkezi” Sorumlusu Prof. Dr. Turan Kanmaz gibi deneyimli isimler de yer alıyor. Uluslararası deneyime sahip olan ekip, böbrek, pankreas ve karaciğer nakilleri gerçekleştiriyor.

 

Karaciğer, böbrek ve pankreas nakillerinin bir arada yapılabildiği nadir merkezlerden biri olan Koç Üniversitesi Hastanesi “Prof. Dr. Münci Kalayoğlu Organ Nakli Merkezi”nde, çocuklara ayrı ayrı ya da eş zamanlı olarak böbrek ve karaciğer nakilleri yapılabiliyor. “Prof. Dr. Münci Kalayoğlu Organ Nakli Merkezi”, Türkiye’de bir ihtiyaç haline gelen organ naklinde hastalara ve organ bağışçılarına ileri düzeyde organ nakli uygulamalarını sunarken, aynı zamanda Türkiye’de EFI Akreditasyon Belgesi’ni alan ilk immünoloji laboratuvarıyla da çalışmalar yürütüyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Koç Üniversitesi Hastanesi Organ Nakli Merkezi “Prof. Dr. Münci Kalayoğlu Organ Nakli Merkezi” Adıyla Hizmet Vermeye Devam Edecek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Başkatip ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin