Kilo Vermek İçin Yapılan Yaygın Hatalar

Kilo Vermek İçin Yapılan yaygın Hatalar Nelerdir?
Kilo Vermek İçin Yapılan yaygın Hatalar Nelerdir?
service

İnsanlar kilo vermek için farklı birçok yollar denerler. Ancak kilo vermek için yapılan yaygın hatalar kilo kaybına neden olsa bile, sağlık açısından önemli sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir. Diğer yandan bazı hatalar ise zayıflamak için sadece boşuna zaman geçirmekten ibarettir.

Bir an önce yoğun kilolardan kurtulmak için çıkar yolu arayan kişiler, genellikle herhangi bir kanıtı bulunmayan hızlı kilo verme efsanelerine inanırlar. Şok zayıflama olarak da adlandırılan hızlı kilo verme yollarının neredeyse tamamı, sağlık açısından olumsuz sonuçlar doğurmaktadır.

Kilo Vermek İçin Yapılan Yaygın Hatalar Nelerdir?

Aşağıdakiler hızlı bir şekilde kilo vermek isteyen kişilerin yaygın olarak yaptığı hataları kapsamaktadır. Bu hatalara düşmek sağlığı olumsuz etkileyebileceği gibi, doğru bir şekilde zayıflamanın da önüne geçebilir. Üstelik bazı yöntemleri kullanılarak zayıflayan kişiler, kısa süre sonra eski kilolarına ve hatta daha fazlasına kavuşabilirler.

Öğün Atlamak Zayıflatmaz

Öğünleri atamanız kilo kaybına kısmen neden olabilir. Ancak doğru beslenme koşulları olmadığı sürece öğün atlamanın zayıflama konusunda fazla bir faydasının olmayacağını belirtmek gerekir. Diğer taraftan bunu yapmanız sağlıklı beslenme rutini oluşturmadığınız sürece, vücudun ihtiyacı olan mineral ve vitaminlerin alınmasına da engel olacaktır.

Bir şeyler yiyip içmeyi bırakmak, kilo vermek isteyen kişiyi daha stresli hale getirir. Uzun vadede ise stres kalorisi yüksek ve sağlıksız gıdalar tüketmenize neden olabilir.

Karın Bölgesine Plastik Bant Sarmak

Özellikle bölgesel zayıflama için hedeflenen bölgenin ısınmış olması önemlidir. Ancak kilo verirken yapılan en yaygın hatalar arasında hedef bölgeye plastik bant sararak ısıtarak eritmeye çalışmak, son derece yanlıştır.

Bunu yapmak bölgeyi sıcak tutarak terleme konusunda faydası olsa bile, deri yüzeyinden bölgeye oksijen ulaşmasını engelleyeceği için farklı ve bazen ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir. Bunu yaparken karşılaşabileceğiniz en önemli sağlık sorunlarından biri, dehidrasyon olarak karşımıza çıkmaktadır.

Sindirim Sistemi İlaçları Kullanmak

Sindirim sisteminin daha hızlı çalışması ve boşaltım sağlaması için kullanılan bazı ilaçlar, sağlığı ciddi manada olumsuz etkileyebilir. Bu ilaçlar sadece belirli hastalıkların tedavisi için doktor tavsiyesi ile kullanılmalıdır. Aksi halde düşeceğiniz bu hata, geri dönüşü olmayan sindirim sistemi sorunlarının ortaya çıkmasına sebep olabilir.

Şok Diyetler Uygulamak

Şok diyetler kısa sürede kilo vermek için belirli nebzede faydalı olabilirler. Ancak bu diyetlerin sağlık rutini oluşturmak için vücuda herhangi bir katkısı yoktur. Tam aksine vücudun ve birçok organın sağlıksız bir şekilde çalışmasına sebep olarak, organlarda kalıcı hasarın meydana gelmesine neden olabilir.

Sigara Kullanımı

Sigarayı bırakan insanların kilo alması normaldir. Zayıflamak isteyen kişinin bunu bilmesi sebebiyle sigara içmeye devam etmesi, yanlış kanaatlerden biridir. Kilo verirken sigara içmeye devam edilmesi, kişinin daha çabuk açlık hissetmesine sebep olacaktır. Diğer taraftan vücudun ihtiyacı olan vitamin ve mineraller sağlıklı bir şekilde alınmayacağı için, sağlıksız koşullarda zayıflama gerçekleşecektir.

 

Kilo Vermek İçin Yapılan Yaygın Hatalar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Başkatip ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin