İşletmelere Kargo Hasarını Azaltmak İçin İpuçları

İşletmelere kargo hasarını azaltmak için ipuçları
İşletmelere kargo hasarını azaltmak için ipuçları
service

Bugün kargo ile ilgili şikayetlerin neredeyse çoğunluğu hasarlı kargo ile ilgilidir. Birçok gönderi, nakliye şirketine ulaştıktan sonra varış noktasına ulaşana kadar ezilir, patlar, yırtılır ve hatta ıslanır. Bu hem alıcı hem de gönderici için büyük bir sorun yaratır. Ancak bu sorundan kurtulmak çok da zor değil. Bazı önlemler almak gönderinizin varış noktasına, yani alıcıya daha güvenli bir şekilde ulaşmasını sağlayacaktır. Bu yazımızda, işletmelere kargo hasarını azaltmak için ipuçları verdik.

Ürüne Zarar Gelmeyecek Bir Şekilde Sarın

Elinizde balonlu naylon poşetlerden yoksa eski usul yöntemleri kullanabilirsiniz. Ürününüzü önce bir kâğıt havluya sarabilir, ardından kullanacağınız ambalajın içine koyabilir ve içini gazete kâğıdı ile doldurabilirsiniz. Bu gazetelerle çalışırken elinizde dilediğiniz gibi şekillendirerek oval ve hafif sert bir yapı oluşturabilirsiniz. Sonuç olarak, ürününüz ve ambalajınız olası etki riskini azaltacaktır.

Balonlu Naylon Kullanmayı Tercih Edin

Ürününüze zarar vermemek için balonlu naylon kullanmak en iyi seçeneklerden bir tanesidir. Bu, ürüne gelebilecek olası darbelere ve baskılara karşı bir koruma kalkanı gibidir. Ürünü koruyacak ve nakliyeye hazır hale getirecek şekilde paketlemek için temizlik malzemesi tedarikçilerinden balonlu naylon satın alabilirsiniz. Buna ek olarak, göndereceğiniz ürün kırılgansa, balonlu naylona sarmadan önce ürünü desteklemek amacı ile ilk önce kâğıt havlu gibi yumuşak bir malzeme ile sararak destekleyebilirsiniz.

Paketin Kolay Açılmaması için Bant ile Sarma İşlemi Gerçekleştirin

Nakliye firmasına bıraktığınız ürün alıcıya ulaşana kadar birçok aşamadan geçer, yükleme esnasında açılabilir veya araç hareket halindeyken kargoyu parçalayabilir. Bunu önlemek için paketinizin kolayca açılmaması için paketi sıkıca bantlayabilirsiniz. Bu, oluşabilecek herhangi bir ambalajın yırtılmasını veya parçalanmasını önleyecektir.

Sağlam ve Kaliteli Paketler Kullanın

Malların nakliyesinde yapılan en büyük hatalardan biri ikinci el veya hasarlı paket kullanmaktır. Hangi ürünü gönderiyor olursanız olun, kırılmaz, dökülmez ve aşındırıcı olmamasına rağmen sağlam, kaliteli ambalaj kullanmak hem sizin hem de alıcınızın memnuniyeti için çok önemlidir. Kullanacağınız ambalajın ürün boyutu ile orantılı olması gerektiğini unutmayınız.

İşletmelere Kargo Hasarını Azaltmak İçin İpuçları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Başkatip ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin