İnternetten Para Kazanma Yolları

İnternetten Para Kazanma Yolları
İnternetten Para Kazanma Yolları
service

İnternetten para kazanma yolları hakkında bugüne kadar birçok şey yazılıp çizilmiş olsa da bunların önemli bir kısmı, pekte işe yaramayan bilgilerden oluşmaktadır. Kesin yöntemlerle internetten para kazanmak için uygulayabileceğiniz adımları detaylı bir şekilde sizler için paylaştık.

Kesin Yöntemlerle İnternetten Para Kazanma Yolları Nelerdir?

Bu yöntemlerin bazıları uzun vadeli olurken, bazıları ise anlık olarak para kazanmanızı sağlayacaktır. Yine aynı şekilde her yöntemin aylık ortalama kazanç miktarı farklılık göstermektedir.

İçerik Yazarlığı

İçerik yazarlığı yaparak para kazanmak, bir zamanlar öğrenciler arasında popüler olurken şimdi ise yetişkinler arasında da ilgi görüyor. Hatta tam zamanlı bir şekilde bu işi benimseyen kişilerin, aylık bir ailenin ortalama masraflarını çıkaracak kadar kazanç elde etmesi mümkündür.

Web sitelerinin ihtiyacı olan içerikleri belirli kriterlere göre hazırlayarak bunların satışını yapabilirsiniz. Günümüzde ortalama 100 kelime özgün ve SEO uyumlu içerik, 2 TL civarında satılmaktadır. Bu tutar sizin yazım kalitenize ve anlaşmanıza bağlı olarak değişebilir.

Genellikle 400 kelime ve üzerinde içeriklerin talep gördüğünü düşünürsek, yazacağınız ortalama 400 kelimelik bir makale için 8 TL kazanç elde edebilirsiniz. Günlük 20 tane 400 kelimelik içerik hazırlamanız durumunda, gün sonunda kazanacağınız tutar 160 TL olacaktır. Günümüz şartları düşünüldüğünde bu tarz oldukça iyi kabul edilebilir.

İçerik yazarlığı işinin mantığı kısaca şu şekildedir;

Arama motoru sonuçlarında daha üst sıralarda yer almak için web sitelerinden düzenli şekilde özgün ve SEO uyumlu içerikler yayınlaması önem arz eden konulardan biridir. Yazacağınız konu daha önce yazılmış olsa bile aynı konuyu kendi cümleleriniz ile tekrardan yorumlayarak özgün hale getirmeniz, sizden istenilen en önemli kriterlerden biri olacaktır.

Google gibi arama motorları aslında aynı bilgi verilmesine rağmen farklı şekilde yazılmış içerikleri yeni bilgi olarak algıladığı için, o konuya arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer vermektedir.

Web sitesi sahipleri günlük birçok içerik yayınlama ihtiyacı duydukları için, bunların tamamını kendilerinin hazırlama imkanı olmayabilir. Bu durumda ücret karşılığında içerik yazarlarından yardım alınmaktadır. Üstelik vereceğiniz hizmetin karşılığını, işi teslim eder etmez yani aynı gün içerisinde almanız mümkündür.

Sosyal Medya

Sosyal medya siteleri üzerinden kesin bir şekilde para kazanmanın birçok yöntemleri bulunmaktadır. Bu yöntemlere kısaca değinecek olursak şunları söyleyebiliriz;

Sosyal Medya Hesap Yönetimi

Kurumsal firmaların veya şahısların sosyal medya hesaplarının yönetimini ücretli olarak yapabilirsiniz. Anlaşmanıza bağlı olarak gelen mesajlara veya hedef kitlenin yapmış olduğu yorumlara ön cevaplar vermek, sosyal medya yönetimi yapan kişilerin görevleri arasındadır. Diğer taraftan yine anlaşmaya bağlı olarak yönetimini yaptığınız sayfa ya da profilden paylaşımlar yapmanızda sizden istenebilir.

Sosyal medya yönetimi yaparak çok yüksek tutarlar kazanmak mümkün olmasa bile, ay içerisinde 5 ve üzerinde farklı hesabın yönetimini yaparak tatmin edici tutarlar kazanabilirsiniz.

Reklam Satışı Yapmak

Sosyal medya üzerinden para kazanacağınız bir diğer yöntem ise, kendinize ait sayfa veya profil üzerinden reklam satışı yapmaktır. Bunun için en azından 50.000 ve daha üzerinde takipçi sayınızın olması gerekir.

Takipçi sayınız ne kadar fazla olursa, reklam satış ücretleri de o kadar yüksek olacaktır. Herhangi bir ürünün veya hizmetin reklamını yapabileceğiniz gibi, anlaşmalı olduğunuz web sitesinin içeriklerini hesabınızdan paylaşarak da para kazanabilirsiniz.

Ürün ve Hizmet Satışı

Sosyal medyadan kendi ürün ve hizmetlerinizi ya da bir başkasına ait ürün veya hizmetleri satarak gelir elde edebilirsiniz. Başkasına ait ürünleri satış ortaklığı yöntemi ile satarak, satış başı komisyon alabilirsiniz.

YouTube

Dünyanın en büyük video içerik paylaşım sitesi olan YouTube, bir sosyal medya sitesi olmasına karşın ayrı bir başlıkta değerlendirilmelidir. Çünkü doğru kullanıldığında bu mecradan çok ciddi rakamlar kazanmak mümkündür.

Youtube üzerinde açacağınız kanalda kaliteli ve özgün video içerikler paylaşmanız önemli rakamlar kazanmanızı sağlayabilir. Doğru isim ve video başlıkları kullanarak insanların ilgisini çekip videolarınızın izlenmesinin sağlamanız gerekir. Ancak her şeyden önemlisi yayınlanan videonun başka yerden alıntı olmak yerine, tamamen size özgü olmasıdır.

Youtube videoları ile insanların ilgisini çekmeyi başarıp fenomen bir kanal oluşturmanız durumunda, bir mühendisin maaşından daha yüksek kazançlar elde edilebilir. Ortalama olarak sadece birkaç bin lira kazanabileceğiniz gibi, kendinizi ispatlamanız durumunda aylık on binlerce lira kazanmanız mümkün hale gelecektir.

Web Sitesi

İnternetten para kazanma yolları arasında uzun vadeli olsa da popüler ve kazançlı yöntemlerden biri web sitesi kurmaktır. Hatta web sitesi kurma konusunda bilginiz yoksa bile ücretli olarak kendinize ait bir web sitesi kurdurarak, bunun üzerinden önemli miktarlar kazanabilirsiniz.

Örneğin bir sağlık veya kadın sitesi kurup burada site kategorisi ile alakalı özgün ve SEO uyumlu içerikler paylaşarak, web sitenize ziyaretçi çekebilirsiniz. Sitenizin ziyaretçi sayısının yüksek olması reklamlara daha fazla tıklanması için gereklidir.

Diğer taraftan tanıtım yazısı satışları ve özel reklamlarda web sitesinden para kazanmanızı sağlayacaktır. Bunların dışında kendinize veya başkasına ait ürün ve hizmet satışı yapabilir ve bu satışlardan gelir elde edebilirsiniz.

Web sitesinin uzun vadede ciddi bir kazanç bırakması için, mümkün olduğu kadar sık bir şekilde özgün ve SEO uyumlu içerikler ile güncellenmesi gerekir.

Tasarım Hizmeti

Logo veya farklı tasarımlar yapma konusunda kabiliyetiniz varsa, bunu değerlendirerek kazanç sağlayabilirsiniz. Yapacağınız tasarıma ve anlaşma tutarına göre kazanacağınız miktarın değişeceği gibi, aylık yapacağınız iş sayısı da doğal olarak kazancı etkileyen faktörlerden biridir.

Anket Doldurarak Para Kazanmak Mümkün mü?

İnternetten para kazanma yöntemleri denildiğinde akla ilk gelenlerden biri, anket doldurarak para kazanmaktır. Güvenilir anket siteleri üzerinden yapacağınız işlemler, size küçük kazançlar sağlayabilir. Ancak hemen belirtmek gerekirse anket doldurarak tatmin edici rakamlar kazanmak mümkün olmayacaktır.

Diğer yandan birçok anket sitesi nakit ödeme yapmak yerine, kazanılan puanların karşılığında hediye veya cep TL şeklinde ödeme yapmaktadır. Bu nedenle anket işine harcayacağınız enerjiyi içerik yazarlığı veya diğer yöntemlere harcamanız, sizin için daha kazançlı olacaktır.

Listemizde yer alan tüm bu işleri sağlıklı bir şekilde yürütebilmek için Google’a “webmaster forumları” yazarak karşınıza çıkan forum sitelerine üye olmanız gerekir. Çünkü bahsedilen işlerin ticaretinin yoğun bir şekilde yapıldığı yerler, webmaster forumlarıdır. Bu forum siteleri üzerinde işiniz ile alakalı müşterilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Domain Ticareti

Domain yani web sitelerinin görünen isimleri, size kazanç sağlayabilir. Yeni domain tescil ücretleri 30 ile 100 TL arasında değişmektedir. Çok ilgi çekici bir isim bulmanız halinde bunu adınıza tescil ettirip, webmaster forumları üzerinde çok yüksek fiyatlara satabilirsiniz.

Sağlıklı bir domain ticareti için Google’da domain nedir? Domain alıp satarken dikkat edilmesi gerekenler gibi aramalar yaparak, konuya daha fazla hâkim olabilirsiniz.

 

İnternetten Para Kazanma Yolları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Başkatip ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin