İlişkinin Bittiğini Gösteren 10 Önemli İşaret

İlişkinizde bazı şeylerin artık istediğiniz gibi gitmediğini düşünüyorsanız, ilişkinizin geleceği hakkında bir sorgulama yapmanız gerekebilir. Özellikle bir ilişkinin bittiğini gösteren 10 önemli işaret ile aranızdaki bağın ne kadar kopuk olup olmadığını görebilirsiniz.

İlişkinin bittiğini gösteren 10 önemli işaret
İlişkinin bittiğini gösteren 10 önemli işaret
service

İlişkinizde bazı şeylerin artık istediğiniz gibi gitmediğini düşünüyorsanız, ilişkinizin geleceği hakkında bir sorgulama yapmanız gerekebilir. Özellikle bir ilişkinin bittiğini gösteren 10 önemli işaret ile aranızdaki bağın ne kadar kopuk olup olmadığını görebilirsiniz.

Artık Önceliği Değilsiniz

İlişkinizde ve kişisel sınırlarınızda sevdiğiniz kişinin öncelikleri artık farklılaşmış ise, bu tehlikeli bir işarettir. Bir ilişkide öncelik şüphesiz ki sizde olmalıdır. Aynı şekilde sizin öncelikleriniz arasında da ilk sırada partneriniz gelmelidir.

Şayet durum böyle değilse, içinde bulunduğunuz ilişkinin ciddi anlamda tehlikede olduğunu söylemek mümkündür.

Sevildiğinizi Yeterince Hissetmiyorsanız

Ortada herhangi bir çatışma olmasa bile, eskisi kadar sevildiğinizi hissetmiyorsanız ilişkiniz tehlikede demektir. Ancak her insanda olduğu gibi karşınızdaki kişinin de bazı dönemlerde kişisel problemlerinin olabileceğini unutmamak gerekir.

Şayet listemizde yer alan diğer işaretler ile birlikte eskisi kadar sevilmediğini hissediyorsanız, bu durumu o zaman daha tehlikeli görmek mümkündür.

Birlikte Yükselmiyorsunuz

Bir ilişkide tarafların birbirine duyduğu saygı, toplum içinde belirgin bir şekilde hissediliyorsa o ilişkide her şey yerinde demektir. Ancak bunu siz tek taraflı yapıyorsanız, yaşanan ilişkinin sonu görülüyor demektir.

Sizin toplum içerisinde hislerinizi ona karşı belli etmenize rağmen aynı karşılığı bulamıyorsanız, sıkıntılı bir süreçten geçtiğiniz muhakkaktır.

İlişkiden Sıkılıyorsanız

Elbette ki hiçbir ilişkiyi ilk günkü gibi heyecanlı olmayacaktır. Ancak bir ilişkinin ciddi anlamda sıkıcı hale gelmesi, orada büyük bir sorunun olduğunun göstergesidir. Burada sorun sizde olabileceği gibi, karşı tarafta da olabilir. Ancak sonuç aynı ne olursa olsun ortak nokta ilişkidir ve böyle bir durumda o ilişki tehlikededir.

Eşit Çaba Gösterilmiyor

Ancak bir ilişkide karşılıklı olarak eşit şekilde çaba gösterilmiyor ise, bu konuda geride kalan kişinin ilişkiye yeterince önem vermediği ortadadır. En azından burada yaşanan umursamazlık, ileriki süreçte ilişkinizi etkileyecek sinsi bir tehlikedir.

Onun İçin Artık Heyecanlanmıyorsanız

Bir ilişkinin ilerlemesi ile birlikte, heyecanın modunun yavaş yavaş düşmesi mümkündür. Ancak bu düşüş belirli bir seviyeye kadar olabilir.

Heyecanın bitmesi bir ilişkinin bittiğini gösteren 10 önemli işaret arasında yer alıyor. Hissedilir derecede heyecanın kaybolması, aranızda somut olmasa da soyut bir problemin olduğunu gösterir. Sizin onun için heyecanlanmamanız kadar onun da sizin için heyecanlanmaması, ilişkinin temelden sarsıldığını gösteren işaretlerden biridir.

Konuşmaktan Çok Kavga Ediyorsanız

Konuşmalar tartışmaya veya basit tartışmalar ciddi kavgalara dönüşüyorsa, böyle bir ilişkiyi artık kurtarmak fazla mümkün olmayacaktır.

Bir ilişkide tarafların birbirine karşı olan kişisel düşüncelerini net bir şekilde ifade edebilmesi, o birlikteliğin saygın bir şekilde devam ettiğini gösterir. Bunu başaramayan çiftlerde ise, eninde sonunda büyük sorunlar ortaya çıkacaktır.

İletişim Kurmakta Zorlanıyorsanız Sorun Daha Büyüktür

İnsanların birbiriyle sağlıklı bir şekilde anlaşabilmesinin en iyi yolu, sağlıklı bir iletişim kurabilmektir. Şayet karşınızdaki kişi ile hatalı taraf kim olursa olsun doğru bir iletişim kurulamıyorsa, birlikteliğinizin ömrü kısalmış demektir. İletişim gerek sosyal ve gerekse gönül ilişkilerinde en önemli faktörlerden biridir.

Birbirinizle Zaman Geçirmek İstemiyorsanız Noktayı Koyun

Onun sizinle veya sizin onunla zaman geçirmeyi istemez hale gelmeniz, artık noktayı koymanın zamanını göstermektedir. Böyle bir ilişkinin duygusal yoğunluğunun olmadığı gibi, saygı açısından da olabilir hiçbir yönü kalmamış demektir.

 

İlişkinin Bittiğini Gösteren 10 Önemli İşaret

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Başkatip ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin