GREEN CARD Çekilişini Kazanmak

Green Card Çekilişini Kazanmak
Green Card Çekilişini Kazanmak
service

Green Card çekilişini kazanmak Amerika’da daimi ikametgâh kartını almak için elde edilebilme sürecinde büyük şanstır. Green Card çekilişi ABD’de göçmen olarak yeni yaşam kurabilme sürecinde hızlı ve pratik bir yoldur. Kazanılan Green Card (Yeşil Kart) kişinin gerekli şartları sağlaması halinde yaklaşık 5 yılın sonunda vatandaşlık hakkı vermektedir.

Green Card Çekilişini Kazanan Kişiler Nasıl Belirlenir?

Green Card (Yeşil Kart) çekilişi bilgisayar sisteminden otomatik ve rastgele yapılmaktadır. Çekilişe katılanların eğitim, meslek özellikleri çekilişe etki etmemektedir. Çekilişi kazanmanız tamamen şanstır. Kayıt döneminde bir ülkeden yapılan tüm başvurular aynı seçilme şansına sahiptirler.

Green Card Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenilir?

Green Card (Yeşil Kart) başvuru sonuçları Mayıs ayında açıklanmaktadır. ‘Entrant Statur Check’ linkinden kişisel bilgilerinizi ve konfirmasyon numaranızı girerek kontrol edebilirsiniz. ABD Dışişleri Bakanlığı başvuru sonucunuzu size mail veya mektup yoluyla bildirmemektedir. ABD Konsolosluklarından başvuru sonucunuzu öğrenemezsiniz.

Green Card Çekilişini Kazanan Kişilerin Ne Yapmaları Gerekir?

(Yeşil Kart) Green Card çekilişini kazananlar Amerika’ya göçmenlikle ilgili detaylı bilgilerin ve ücret rakamlarının bulunduğu onay sayfasına yönlendirilirler. ABD’ye giriş yapabilmeleri için ABD Göçmen vizesini şartlarını taşımaları gereklidir, ABD Göçmen vizesi başvurusunda bulunmaları gereklidir.

Kazanan kişilerin ve aile bireylerinin vizelerinin Çeşitlilik Göçmen Vize kurası yönergesinde belirtilen süre içerisinde basılmış olmalıdır. Belirtilen tarih sonrasında ABD Göçmenlik Hizmetleri hiçbir koşulda çeşitlilik vizesi vermez, statü değişikliği başvurusu onaylamaz.

Green Card Çekilişine Hangi Ülke Vatandaşları Katılabilir?

Amerika’ya göçün az olduğu ülkelerde doğmuş kişiler için, 2022 yılı 55.000 kişi için çeşitlilik vizesi hakkı tanınacaktır. ABD Dış İşleri Bakanlığı çeşitlilik vizelerini altı coğrafi bölge arasında paylaştırıp, bu bölgelerdeki ülke vatandaş oranı %7’yi geçmeyecek şekilde katılım ülkelerini belirlemektedir.

Green Card Çekilişine Hangi Ülkeler Katılamaz?’

Aşağıdaki ülkelerde doğmuş olan kişiler, son 5 yıl içerisinde Amerika’ya bu ülkelerden 50.000’de fazla kişi gittiği için DV-2022 çekilişine katılamazlar; Bangladeş, Brezilya, Kanada, Çin, Güney Kore, Kolombiya, Meksika, Dominik Cumhuriyeti, Hindistan, Haiti, Honduras,  Nijerya, Pakistan, Filipinler, Vietnam, El Salvador, Guatemala.

www.amerikarehberi.com olarak bu yazımızda Green Card çekilişini kazanmak için ne yapmak gereklidir? Sorusunu cevaplamaya çalıştık. Detaylar için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

GREEN CARD Çekilişini Kazanmak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Başkatip ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin