Evinizi Satmaya Hazırlamanın İpuçları

Evinizi Satmaya Hazırlamanın İpuçları
Evinizi Satmaya Hazırlamanın İpuçları
service

Alıcılar yeni bir ev ararken, onlara evinizin potansiyelini göstermek için mümkün olan her şeyi yapmalısınız. Potansiyel müşterilerin kendilerini evinizde yaşarken hayal etmelerine yardımcı olmalısınız. Böylelikle daha hızlı satış yapabilirsiniz. Evinizi satmaya karar verdikten sonra evinizi satışa hazır hale getirmek adına bazı rötuşlar ve ayarlamalar yapmak gerekir. Evinizi satmaya hazırlamanın ipuçları yazımızda yer alıyor.

Evinizi Satmaya Hazırlamanın İpuçları Nelerdir?

İlk İzlenimin Önemli Olduğunu Unutmayın

Bir alıcı evi almadan önce evin çevresini de dikkate alır ve evin dışarıdan görünüşünü inceler. Bir avlu veya araba yolunu, bir bina girişini veya çevresel faktörleri temizlemek ve düzenlemek, pencereleri temizlemek ve ön kapının boyanması gereken yerleri boyamak bu konuda pozitif değerlendirme almanıza yardımcı olacaktır. Çünkü alıcınız kesinlikle evinize çevre ziyareti yapacaktır.

Dağınıklıktan Kurtulun

Evinizi satmaya karar verdiğinizde, dağınıklığa neden olabilecek ve evinizi daha küçük gösterebilecek eşyalarınız için bir depo bulundurun ve gerekirse oradan çıkarın. Çünkü evde çok fazla eşya olması evinizi küçük ve kullanışsız gösterecektir.

Duvarların Boyalarını Yenileyin

Bir adım geri çekilip, evinize uzaktan objektif olarak baktığınızda, önceliğin duvar kağıdı veya tasarıma yaptığınız eklemeler olduğunu değil, evinizi satmak olduğunu düşünerek alanınızı hızlı bir şekilde boyamalısınız. Duvarları düzenli ve profesyonel bir şekilde boyamayı unutmayın çünkü boyalı bir ev küçük bir detay gibi görünse de alıcı açısından boya masrafı yokmuş hissi yaratacaktır.

Bahçenize Özen Gösterin

Eviniz bahçeli bir evse; alıcılar emiz bir açık alan, çocukların oynayabileceği geniş bir çim veya geceleri birlikte oturup yemek yiyebilecekleri yabani otlardan ayıklanmış ve keyif sürebilecekleri bir bahçe görüntüsü arayabilirler. Bahçeye tasarımsal özel bir dokunuş eklemek, dış mekân temizliği ve peyzaj aydınlatması çok pahalı olmayan kullanışlı ve basit rötuşlardır. Satışın gerçekleşmesi için bu konuda önlem aldığınızdan emin olun.

Evinize Değer Katacak Yenilikler

  • Merkezi ısıtmanız yoksa, mülkünüze yeterli bir ısıtma sistemi kurmak evinizin fiyatını artırabilir, ayrıca satışınızın hızını artırabilir.
  • Pencereleriniz tek camlı ve yalıtımsız ise yalıtımlı çift cam tercih edebilir ve tüm camları değiştirebilirsiniz. İyi bir görünüm için pencereleri değiştirmek harika bir çözümdür, ancak küçük bir miktara mal olabilir; fakat bu girişim satış sürecini hızlandıracaktır.
  • Mutfak alıcı için en önemli noktadır, mutfağın eksik kısımlarını değerlendirip gidermelisiniz, gerekirse mutfağınızı daha kullanışlı ve şık göstermek amacıyla yeniden döşemiş ve tamir ettirmiş olmanız gerekir.
  • Büyük bir yatak odanız varsa ve evinizde ebeveyn banyonuz yoksa, yatak odanıza ebeveyn banyosu yapıp yapamayacağınıza bakabilirsiniz, ancak bu biraz maliyetli olacaktır; fakat yine de bu durum evinizin fiyatını arttıracaktır ve alıcılar için güzel bir opsiyon olacaktır.
  • Öncelikle temizlik önemlidir ve alıcılar kapıdan girer girmez güzel kokulu temiz bir ev görmek isterler. Bundan dolayı evinizi satışa çıkarmadan önce dip köşe bir temizlik yapmak mantıklı olacaktır.

Evinizi Satmaya Hazırlamanın İpuçları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Başkatip ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin