Ev Ofisinizi Süslemek İçin En İyi İpuçları

Ev Ofisinizi Süslemek İçin En İyi İpuçları
Ev Ofisinizi Süslemek İçin En İyi İpuçları
service

İster evde ister işte olsun, iyi dekore edilmiş bir çalışma ortamı, çalışan performansının iyileştirilmesinde çok önemli bir rol oynar. Çalışan verimliliğini olumlu yönde etkileyen herhangi bir şey, sağlıklarını ve refahını da olumlu yönde etkileyecektir. “Ev ofisinizi süslemek için en iyi ipuçları” yazımızı okuyarak ev ofisinizi düzenleyebilirsiniz.

Çalışma Bölgenizi Belirleyin

Evde ve bir dizüstü bilgisayardan çalışıyorsanız, evin neredeyse her köşesinde çalışabilirsiniz. Yemek masasında, mutfak masasında, balkonda, hatta yatağınızda e-posta okumak gibi fırsatlar bulabilirsiniz. Ancak unutmamalısınız ki; iş, iştir.  Bazen işinize odaklanmak için kendinizi ofis ortamında gibi hissetmeniz gerekir. Özellikle evde yalnız yaşamıyorsanız, çalışma alanınızı evin diğer sakinlerine, aile bireylerine açıkça göstermelisiniz. Bu yüzden kesinlikle bir masanız olmasını hedeflemelisiniz. Küçük de olsa bir bilgisayar masası bulun ve evde çalışma alanınızı belirleyin.

Masanız için Bütün Açıları Deneyin

Masanız için farklı konumları deneyebilirsiniz. Genellikle duvara yaslanan düz masaları unutun. Evden çalışmanın rahatlığını yaşayın ve masanızı pratik bir yere koyun. Favorinizi bulana kadar tüm açıları deneyin.

Çalışma Masanızı Renklendirin

Evden çalışmanın en keyifli yönlerinden birinin ofis monotonluğundan kurtulmaktır. Aksesuarlarla dolu, size çalışmak için bolca alan sağlayan canlı ve pozitif bir masa, ev ofisinizi kişiselleştirmek için harika bir seçim.

Tablolarınızın ve Fotoğraflarınızın Yüksekliği Doğru Açıda Olmalı

Tablo ve fotoğraflarınızı astığınız zaman göz hizasında olmasına özen göstermeniz gerekir. Ancak ev ofisinizde kullanacağınız tablolar için işler farklıdır. Tablolarınızı ayaktayken değil, masada otururken göz hizasında masanızın yanına asmanız daha iyi olacaktır.

Mantar Pano Kullanın

Mantar panolar hem evde hem de ofiste çok kullanışlıdır. Bir mantar panoya sahip olmak, iş hayatınızı kolaylaştırmak ve üzerine ev işleri ile ilgili küçük hatırlatmalar yerleştirmek için çok faydalı olabilir. Ama unutmayın, evdesiniz. İhtiyacınız olan şey sadece faturalar, yapılacak işler ve ofis notlarıyla dolu sıkıcı bir mantar pano değil, aynı zamanda en sevdiğiniz fotoğrafların, kartpostalların ve resimlerin yanı sıra temel notlarınızın olduğu renkli ve canlı bir mantar pano.

Çalışma Odanızı Canlı Renkler ile Boyayın

Rengin psikoloji üzerindeki etkisi artık iyi bilinen bir konu. Araştırmalar, insan zihninin farklı renklere farklı tepki verdiğini göstermiştir. Kırmızı ve turuncunun iştahı arttırdığı biliniyor. Mavi sakinleştirici bir his verirken, yeşilin rahatlatıcı bir etkisi vardır. Sarı enerji verir ama sarının hâkim olduğu bir ortamda uzun süre kalırsanız çabuk sinirlenebilirsiniz. Tüm bu faktörleri göz önünde bulundurarak çalışma alanınızı istediğiniz gibi renklendirebilirsiniz.

Ev Ofisinizi Süslemek İçin En İyi İpuçları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Başkatip ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin