Ege’de “Pandemik Dijital” konuşuldu

service

Dijital pazarlama sektöründeki tecrübeleri genç iletişimcilerle paylaştılar

 

Ege Üniversitesi (EÜ) Kariyer Planlama ve Başarı Koordinatörlüğü ile EÜ İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü tarafından organize edilen “Kariyer Söyleşileri” etkinlikleri kapsamında “Pandemik Dijital”  söyleşisi düzenlendi. EÜ İletişim Fakültesi B7 No’lu Salonda gerçekleştirilen söyleşiye, Türkiye’nin en büyük dijital performans ajansları arasında yer alan SEM Genel Müdür Yardımcısı Alper Cengiz ve SEM İnsan Kaynakları Direktörü Benan Özkan katıldı. Etkinliğin moderatörlüğünü EÜ İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölüm Başkanı Prof. Dr. F. Belma Fırlar üstlendi. Söyleşide Cengiz ve Özkan uzun yıllardır dijital pazarlama sektöründe edindikleri tecrübeleri Ege Üniversitesi öğrencileri ile paylaştı.

 

“Dijital reklam sektörü hızla gelişiyor”

Söyleşide, Alper Cengiz, Türkiye’de ve dünyada dijital reklamların ve performans pazarlamasının ulaştığı noktalara değindi. Cengiz, öğrencilere dijital performans ajans yapısının nasıl olduğunu, pandeminin dijital reklam harcamalarını nasıl hızlandırdığını ve bu sektörde yer almak isteyen adayların kendilerini hangi yönde geliştirmesi gerektiğini paylaştı. Performans pazarlama ve dijital reklam sektörünün hızla geliştiğini belirten Cengiz, “Dijital pazarlama ve reklam sektöründe çalışan yığılmasından ziyade her geçen gün artan bir açık var. Bu alanda yapılabilecek çok şey var. Bu nedenle sektör nitelikli olmasa dahi kendisini geliştirmeye açık, meraklı ve disiplinli adaylara her geçen gün daha çok ihtiyaç duyar hale geldi ve ileride de bu devam edecek” dedi.

 

SEM İnsan Kaynakları Direktörü Benan Özkan ise SEM’de işe alım süreçlerini ve bu süreçlerde SEM tarafından sunulan “SEM EĞİTİM” sürecinin detaylarını öğrencilerle paylaştı. Dijitale giriş yapmak isteyen ve kafasında soru işaretleri olan öğrencilerin “SEM Eğitim” süreciyle birlikte sektörde kendilerine nasıl yer bulabilecekleri aktardı. İşe alım süreçlerinde özellikle detaylı bir eğitim sürecinden sonra profesyonelleşmenin çok daha doğru olduğunu belirten Özkan, öğrencilere bu aşamalarda nelere dikkat etmeleri gerektiğini de belirtti.

 

Meta reklamcılığı workshopu ilgi gördü

Ege Üniversitesi Reklamcılık Bölümü tarafından düzenlenen Reklam Endüstirisi etkinlikleri kapsamında yer verilen workshopların dördüncüsü SEM’den Dijital Pazarlama Uzmanı Efekan Kahraman’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Düzenlenen workshopta reklamcılık bölümü öğrencilerine “Meta Reklamcılığı” anlatıldı. Dijital Pazarlama Uzmanı Efekan Kahraman tarafından Meta reklamlarının neler olduğu ve nasıl çalıştığıyla ilgili genel bilgilerin verildiği workshop yoğun katılım ve beğeni aldı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Ege’de “Pandemik Dijital” konuşuldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Başkatip ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin