Çeşme’de Muhafazakar Otele Haciz!

service

İzmir’in Çeşme ilçesinde muhafazakar müşterilere hizmet veren otelde, müşteriler içerideyken haciz işlemi uygulandı. Masa ve sandalyeler haczedilerek yediemine götürülürken 100 müşteri ise başka otellere yerleştirildi.
 

Çeşme’nin Altınkum Mahallesi'nde bulunan bir otele Çeşme İcra Müdürlüğünden haciz geldi. Otel sahibinin, borcu olduğu için otele haciz geldiği öğrenildi. Geçen yıl otelin havuzunda bulunan şezlong ve şemsiyeleri haczeden memurlar, bu hafta da ellerindeki mahkeme kararı ile diğer eşyaları haczetti. Haciz memurları otelin yataklarını kamyonete yüklerken, otelde tatil yapan 100 kişi ise eşyalarıyla birlikte ortada kaldı. Tatil için geldikleri Çeşme’de haciz şokuyla karşı karşıya kalan tatilciler, saatlerce kendilerine yardım edecek birilerini bekledi. Çoluk çocuk akşam karanlığında sokakta kalan tatilciler, kendilerini otele gönderen tur şirketleri ile irtibata geçti. Tur yetkililerinden kendilerine yardım etmesini isteyen tatilciler, gece yarısına kadar sokak ortasında tur şirketinin kendilerini başka bir otele yerleştirmesini bekledi. 
 

Yaşadıkları şoku üzerlerinden atamayan tatilciler, ilk defa böyle bir olayla karşılaştıklarını söyledi. Sabah havuza girdiklerini öğleden sonra  ise oteldeki eşyaların boşaltıldığını gördüklerini belirten tatilciler, tatillerini eziyete dönüştüren tur şirketi ve otel yetkilileri hakkında dava açacaklarını ifade etti.

 

 
OTELİN ELEKTRİĞİ KESİLDİ OTEL KARANLIKTA KALDI
 

Otele hacze gelen icra memurları otelin yataklarını, klimalarını, şezlong ve şemsiyeleri haczederken bir yandan da otelin trafosunu haczettiler. Haciz işlemi neticesinde otelin elektriği kesildiği için otelde kalan müşteriler karanlıkta kaldılar. Akşam havanın kararmasıyla birlikte otelde konaklayan müşteriler kendi imkanlarıyla başka otellere yerleşti. Otel yönetiminin hacze engel olmakla uğraşırken müşterilerin mağduriyetine engel olamadılar. 
 

 

Otel çalışanları haciz yapılmaması için otelin kapısını kitledi
 

Otel çalışanları otele haciz memurlarının girişini engellemek için otelin önünde oturmaya ve otel kapılarını kilitledikleri için otele polis desteği geldi. Çeşme Karakolundan gelen polislerin girişimlerine rağmen otel çalışanları otelin haczine gelen memurların haciz işlemlerine devam edilmemesi için otele girişe engel oldular. Otel çalışanlarının yaptıkları fiilin suç olduğu hatırlatılması üzerine ikna olan otel çalışanları otelin haczini engellemekten vazgeçtiler. 

 

Alacaklı vekili Avukat Feridun Kurt haciz ile ilgili şunları söyledi; "Otel sahibi borcunu bilerek ödemediğini dosyaya beyan etmiş. Haciz alacaklısının alacağının mahkeme kararına dayandığı, kararın Yargıtay incelemesi neticesinde kesinleştiği ancak otel sahibi avukatın on yıldır borcu ödemediği icra dairesinden öğrenilmiştir. Borçlu şirketin sahibi Şemseddin Petek borcunu kabul ettiğini ancak borcu rızayla ödemeyeceğini alacaklının icra yolu dışında hiçbir şekilde kendisinden para alamayacağını icra dosyasına bildirmiştir. Müşterileri mağdur eden otel yönetimidir. Borç ödenseydi hacze gelmemizi gerektirecek bir alacak da kalmayacaktı."  
 

“Otelin haczi ile ilgili yapılacak işlemler otel yönetiminin ve otel sahibinin bilgisi dahilindedir. Ancak otel yönetimi haciz işlemlerini bilmesine rağmen oda satmaya devam etmiştir. Otele haciz yapabilmek için aylar öncesinden icra müdürlüğünden randevu aldık. Ancak haciz günü belli olmasına rağmen otel yönetiminin oda satmaya devam ettiklerini hacze geldiğimizde öğrendik. Haciz tarihinde otelde konaklayan müşterileri mağdur eden otel sahibinin kendisidir. Dosya alacağını tahsil etmek için sezonda tekrar hacze geleceklerini müşterilerin mağdur olmaması için başka otelleri tercih etmelerini tavsiye ediyoruz. Geçen yıl da hacze geldiğimizde oteldeki bir çok müşterinin olmasına rağmen otel yönetimi kasıtlı bir şekilde borcunu ödememektedir. Otel yönetiminin borcunu ödememesi nedeniyle  müşterilerin mağdur olmakta yıllardır otel yönetimince müşterilerin tatildeki rezilliği görmezden gelinmektedir. Otelde konaklamayı düşünenlerin haciz riskini dikkate alarak rezervasyonlarını gözden geçirmeleri gerekmektedir. Müvekkilin alacağı kesinleşmiş yargı kararına dayanmaktadır. Müvekkilin alacağını alması için haciz işlemleri dışında başka bir yol kalmadığı için mecburen hacze gelmekteyiz. Otel yönetiminin borcunu en kısa sürede ödememesi halinde tekrar hacze gelmek dışında başka bir yöntem de bulunmamaktadır."

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Çeşme’de Muhafazakar Otele Haciz!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Başkatip ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin