Bostablıspor KKTC’ye Gidiyor

service

Oryantiring takımı yavru vatanda 2 yarışa katılacak, ortak kamp yapacak.

Bostanlıspor Oryantiring takımı, yavru vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden ikili yarışma ve kamp için 30 Ağustos'ta KKTC'ye (Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti) gidecek…

KKTC’de Oryantiring branşını da içinde barındıran HİS (Herkes İçin Spor) Federasyonu’nun davetini kabul eden Bostanlıspor Başkanı Avni Erboy, bu konuda şu açıklamayı yaptı:

“KKTC HİS Federasyonu Başkanı Hasan Senin’den gelen daveti memnuniyetle kabul ettik. Ekip olarak 30 Ağustos’ta sabah uçağıyla KKTC’ye gideceğiz, 5 Eylül akşam uçağıyla da geri döneceğiz. Kalacağımız 7 günlük süre içinde iki yarışmaya katılacağız ve kamp çalışması yapacağız. Her yaş grubundan 2022 sezonunda Türkiye Şampiyonasında ilk üç içinde olan sporcularımızı ödüllendirmek amacıyla KKTC’de bir de deniz kampı organize ettik. Dünya Fair Play Ödülünü kazanan Bostanlıspor başarılı olan sporcularını zamanı gelince de ödüllendirmeyi gerçekleştiren bir aile kulübüdür.”

Başkan Erboy sözlerini şöyle tamamladı:

“KKTC HİS Federasyon Başkanı Hasan Senin’den gelen bilgiye göre, takımımız KKTC Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığının Esentepe Bölgesindeki Dinlenme ve Eğitim Tesislerinde kamp yapacak. Girne ve Lefkoşe’deki (Alevkayası) yarışmalara katılacak. Bizi orada ağırlayacak olan HİS Federasyonu Başkanı Hasan Senin ve KKTC Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı ile görevlilerine şimdiden çok teşekkür ederiz. Yavru vatanda evimizdeki gibi ağırlanacağımızdan hiç kuşkumuz yok. İki yarışma, ortak kamp ve deniz kampının yanı sıra programımızda Barbarlık Müzesi, Yiğitler Burnu, Selimiye Camii, Büyük Han’ın yanı sıra Kapalı Maraş Bölgesi’nin ziyareti de yer alıyor. Bu arada sporun üst düzey yöneticileri ile KKTC ile iş birlikteliğimizin daha da artarak sürmesi için bir dizi görüşmelerimiz de olacak.”  

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bostablıspor KKTC’ye Gidiyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Başkatip ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin