Ayvalık Belediyesi Fes İşleri Ekiplerinden Hizmet Seferberliği

featured
ayvalik-belediyesi-fes-isleri-ekiplerinden-hizmet-seferberligi.jpg
service

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, kent merkezi, kırsal, Altınova, Cunda (Alibey) Adası ve Küçükköy mahallelerinde, cadde ve sokaklarda hizmet seferberliği başlattıklarını söyledi.  

 

Ayvalık’ın kırsal mahalleleri arasında yer alan köylerde acil ihtiyaçların belirlenerek bir program dahilinde yürütülen çalışmalar kapsamında Bağyüzü’nde kilit parke yol çalışmalarına devam ettiklerini vurgulayan Başkan Ergin, “Ayrıca Altınova Mahallesi’nde 303. Sokak’ta kilit parke taş yol yapım çalışması tamamlandı. Cunda (Alibey) Adası sokaklarında, yıpranan, araç ve yaya geçişlerinde sıkıntı yaratan Arnavut taşı yolların yenileme çalışmaları da hızlı bir şekilde sezon başlamadan önce bitirildi. Karanfil yokuşu, Mevlana Caddesi 1/1, Bayır ve Şafak sokaklar özel taş ustaları tarafından sabırla ve titiz bir çalışmayla Arnavut taşlar döşendi. Bundan böyle yaya ve araçlar bu sokakları güvenli bir şekilde kullanacak” dedi.

 

Engelli yolu da tamam

Küçükköy Mahallesi’ne de kilit parke taş yol yapım çalışmalarının Barış, Deniz ve Vatan sokaklarda yürütüldüğünü hatırlatan Başkan Ergin, Cunda (Alibey) Adası sahiliyle, Yunus Emre Parkı bulunduğu rıhtımların tepeden tırnağa elden geçirildiğini ve onarımların tamamlandığını duyurdu. Hizmet seferberliği kapsamında 150 Evler Mahallesi’nde kilit parke taş onarım çalışmalarının devam ettiğini, Cunda Adası Mevlana Caddesi’nde kilit taş onarım çalışmalarının titiz bir çalışmayla yürütüldüğünü dile getiren Başkan Ergin, Hamdibey Mahallesi’nde ise yürüyüş yoluyla  mazgal yapım çalışmalarının tamamlandığını hatırlattı. Ergin, ayrıca 15 Eylül Caddesi’nde engelli yolu yapım çalışmalarının yürütüldüğünü, belediye iştirakleri arasında yer alan Park Kafe’de de kayrak taşı döşendiğini, kafeteryanın yeni bir görünüme kavuştuğunu söyledi.

 

Yaz, kış dinlemeden yol, kaldırım bakım, onarım ve yenileme çalışmalarının devam ettiğini bildiren Başkan Ergin, asfalt, beton kaplama, parke taşı döşeme, kaldırım ve yol onarımları için yeni yatırımlara devam edildiğini söyledi.

 

Aralıksız çalışmaya devam

Ayvalık’ın daha yaşanabilir ve sıkıntılarının en aza indirildiği bir kent haline getirmek için çalıştıklarını hatırlatan Başkan Ergin, "Tüm mahalle, cadde ve sokaklara eşit hizmet götürüyoruz. Sokaklarımızı daha da güzelleştirmek ve çağdaş bir görünüm kazandırmak için çalışıyoruz. Daha güzel, daha modern, huzurlu bir Ayvalık yaratmak bizim öncelikli görevimiz. Kentimizin sorunlarını çözmek için çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Zorunlu olarak yenileme ve onarım ihtiyacı olan bölgelerimizde, altyapı çalışmalarına devam edeceğiz" diye konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Ayvalık Belediyesi Fes İşleri Ekiplerinden Hizmet Seferberliği

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Başkatip ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin