Arkki Türkiye Yaz Okulu Kuzguncuk İskelesi’nde!

service

Finlandiya temelli "Arkki" tasarım atölyeleri, 6-11 yaş aralığındaki çocukları, yaz 

tatilli boyunca mimarlık ve tasarım yoluyla inovatif becerilerini geliştirmeleri için Kuzguncuk İskelesi’ne davet ediyor. 

Türkiye Tasarım Vakfı, Finlandiya temelli Arkki ile yaptığı iş birliği kapsamında çocuklara erken yaşta tasarım farkındalığı kazandırmayı amaçlıyor. 29 yıldır Finlandiya’da çocukların tasarım odaklı düşünme becerilerini geliştiren eğitimleri kurgulayan Arkki'nin atölyeleri, Türkiye Tasarım Vakfı aracılığı ile Türkiye'de çocuklarla buluşuyor.

 

Arkki Türkiye tasarım atölyeleri, 25 Temmuz – 12 Ağustos 2022 tarihleri arasında Kuzguncuk İskelesi’nde çocuklarla buluşmak için hazırlanıyor. Atölyeler sayesinde yarının yaratıcıları olan bugünün çocukları tasarım odaklı düşünmeyle potansiyellerini keşfediyorlar. 

 

Çocukların tasarım becerilerinin geliştirilmesi için yaratıcılık, tasarım odaklı ve yenilikçi düşünebilme gibi alanlarda çalışmalar yürüten Arkki, 6-8 yaş grubunu “Kaşifler” ve 9-11 yaş grubunu “Araştırıcılar” olarak adlandırıyor. Kaşifler ve Araştırıcılar, yaz tatilli boyunca Kuzguncuk İskelesi’nde yaşamla bağlantılı eğlenceli ve eğitici proje aracılığıyla fikirlerini deneyerek ve test ederek yaratıcı yönlerini geliştirecekler.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Arkki Türkiye Yaz Okulu Kuzguncuk İskelesi’nde!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Başkatip ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin