30 Yaş Üstü Kadınlar İçin Güzellik İpuçları

30 yaş üstü kadınlar için güzellik ipuçları
30 yaş üstü kadınlar için güzellik ipuçları
service

30 yaş üstü kadınlar için güzellik ipuçları hakkında bilgiler verdiğimiz yazımız aslında tüm yaştan kadınlar için bir güzellik rehberi olabilecek nitelikte.

30’lu yaşlar geldiğinde ciltte değişimler daha gözle görünür hale gelmeye başlar. Vücut metabolizmanız 30’lu yaşlarınızda biraz yavaşlar ve kendini yenileme hızı düşer. Bu dönemde uygun bakımlar yapılarak cilde yardım etmek gerekir.

30 Yaş Üstü Kadınlar İçin Güzellik İpuçları Nelerdir?

Bol su içmelisiniz

Bol su içmek sadece genel sağlığı iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda cildinizi sağlıklı hale getirir. Kendinizi dinç tutmanın yanı sıra, kuru, donuk ve pul pul ciltten kaçınmanızı da sağlar. 

Temizleme-tonlama-nemlendirme rutini oluşturmalısınız

Güne başlarken ve günü sonlandırırken mutlaka temizleme-tonlama ve nemlendirme rutini oluşturmanız gerekiyor. Cildinizi tamamen temizlemeniz ve kirlerden arındırmanız sağlıklı bir cilde sahip olmanın ilk kuralıdır. Doğal içerikli ve cilt yapınıza uygun ürünler kullanarak cildinizi desteklemeli ve nemlendirmelisiniz. Nemlendirici, cildinizin kendini onarması ve nemli kalması için gerekli tüm bileşenleri almasını sağlar.

Peelingi ihmal etmeyin

Cildiniz her 2-4 haftada bir tüm dış tabakasını döker. Her gün cilt yüzeyinizde ölü tabakalar birikir. Eğer bu ölü cilt tabakaları temizlenmezse cildinizin donuk, koyu, yamalı ve kuru görünmesine neden olabilir. Bu nedenle haftada bir peeling yapmak çok önemlidir.

Peeling için peeling ve yüz fırçaları kullanabilirsiniz. Ancak cildinizi haftada iki defadan fazla fırçalamadığınızdan emin olun. Aşırı pul pul dökülme, yeni hücrelere zarar verebilir ve cilt tahrişine neden olabilir.

Güneş koruyucuyu düzenli olarak kullanın

30’lu yaşlar itibari ile ciltte ince yaşlanma çizgileri oluşmaya başlar. Bu dönemde kremler, serumlar ve diğer cilt bakım ürünleri satın alırken AHA’ları (glikolik ve laktik asitler gibi), C vitamini gibi antioksidanlar ve resveratrol içeren ürünleri almaya dikkat etmeniz gerekir. Diğer önemli bileşenler arasında niasinamid, retinol ve seramidler bulunur. Bu bileşenler cildinize özen gösterir, hücre döngüsünü iyileştirir ve cildinizin genç görünmesini sağlar.

Güneş kremi özellikle 30’lu yaşlara yanınızdan ayırmamanız gereken ürünler arasındadır.

Doğru takviyeleri alın

Bu yaş döneminde vücudun bakım ihtiyacı daha fazlalaşır ve doğru beslenme ile desteklenmesi gerekir. Aynı şey cildiniz için de geçerli. Cilt sağlığınızı sürdürmek ve elastikiyetini artırmak için mutlaka kolajen takviyeleri almak gerekir.

Göz altı kremi kullanın

30 yaş üstü kadınlar için vereceğimiz güzellik ipuçlarından biri de göz altı kremi kullanılmasıdır. Bu yaşlarda göz altlarında koyu halkalar, torbalar veya kızarıklıklar daha fazla artmaya başlar. Gözlerinizin altındaki cilt, yüzünüzün geri kalanından daha hassas ve daha ince olduğundan doğru yapıda özel kremler kullanılması faydalı olacaktır.

30 Yaş Üstü Kadınlar İçin Güzellik İpuçları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Başkatip ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin