25 Yıl Sonra Başkentte Kürek Heyecanı

service

Türkiye Kürek Federasyonu tarafından düzenlenen Gençler Türkiye Kupası, 24-26 Haziran 2022 tarihlerinde Ankara-Gölbaşı’nda gerçekleştirilecek. Deniz Küreği Türkiye Kupası’nın da eş zamanlı olarak gerçekleştirileceği yarışlarda Başkent, yıllar sonra ilk kez bir kürek yarışına ev sahipliği yapacak.

 

Başkentte düzenlenecek Gençler ve Deniz Küreği Türkiye Kupası için geri sayım başladı. 23 Yaş Altı genç kürek sporcularının mücadele edeceği yarışların hazırlıklarına Mogan Gölü’nde start verildi. Başkentte yirmi beş yıl aranın ardından küreklerin çekileceği yarışlarda, Gençler Türkiye Kupası ile birlikte Deniz Küreği Türkiye Kupası yarışları da eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek. Türkiye’nin dört bir yanından yüksek katılımın beklendiği yarışlarda Ankara, çeyrek asır sonra ilk kez kürek yarışlarına ev sahipliği yapacak.

 

MOGAN GÖLÜ’NDE HER YAŞTAN SPORCULAR YARIŞACAK

Bin ve 2 Bin metrelik parkurlarda gerçekleştirilecek olan yarışların Gençler Türkiye Kupası ayağında Kadınlar ve Erkekler klasmanında Genç, Yıldız ve Küçük takım sporcuları Tek Çifte, İki Tek, İki Çifte, Dört Tek, Dört Çifte ve Sekiz Çifte kategorilerinde yarışacak. Deniz Küreği Türkiye Kupası ayağında ise Kadınlar, Erkekler ve Mix klasmanında Genç, Büyük ve Master takımları boy gösterecek. Elemelerin 24 Haziran, kupa yarışlarının ise 25-26 Haziran'da yapılacağı ve üç gün boyunca sürecek yarışlara Başkent sakinlerinin yoğun ilgi göstermesi bekleniyor.

 

ÖNCE ANKARA, SONRA ADIYAMAN

Uzun süredir ulusal yarışlarını Sakarya’da gerçekleştiren Türkiye Kürek Federasyonu, Ankara ile bir başlangıç yaparak kürek yarışlarını tüm Türkiye’de düzenlemeyi planlıyor. Gençler Türkiye Kupası’nın Ankara’da yapılması kararının ardından Gençler Türkiye Şampiyonası’nın ise Adıyaman’da yapılacağını duyuran Türkiye Kürek Federasyonu’nun, tüm Türkiye’ye nüfuz etmesi adına organizasyonlarını ülkenin her yerinde gerçekleştirmesi üzerine bir plan içerisinde bulunduğu belirtildi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

25 Yıl Sonra Başkentte Kürek Heyecanı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Başkatip ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin